Vb 2018: gyenge színvonalú mérkőzést nyertek a spanyolok Tunézia ellen – videóval

A csütörtökön rajtoló labdarúgó-világbajnokságra tartott ma főpróbát a spanyol és a tunéziai válogatott az oroszországi Krasznodarban. A mérkőzés a vártaknak megfelelően nem hozott lüktető játékot, de azért egy kicsit többet vártunk a két csapattól.

spatun

Nagyon óvatos focit játszottak Silvaék az első félidőben. (kép: twitter.com)

Az első félidőben nem meglepetésre a spanyoloknál volt többet labda. Ennek okán jó néhány szabadrúgáshoz hozzá is jutottak David Silvaék, hiszen a tunéziai válogatott csak faltokkal tudta megállítani a Vörös Fúriát. Szerencsére ezekből a belépőkből nem lett sérülés.  Ugyanakkor a szabadrúgásokon kívül sok helyzet nem adódott a kapuk előtt. A spanyolok egyszer sem, míg észak-afrikai ellenfelük csupán egyszer dolgoztatta meg az ellenfél hálóőrét. Így a félidőben 0-0-s állással vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő a barátságos mérkőzésekhez híven leginkább a cserékről szólt, mintsem a játékról, amely nem sokat változott az első játékrészhez képest. A spanyolok birtokolták a labdát, de nagyon sok mindent nem akartak vele kezdeni, ezalatt a tunéziai játékosok csak védekeztek. A 84. percben viszont megtört a jég és a spanyol fölény góllá érett. A csereként beálló Iago Aspas egy szép, erős lövéssel vette be az ellenfél kapuját, amellyel el is döntötte a találkozó végkimenetelét.

Spanyolország – Tunézia 0-0 (0-0)
Gólszerzők: Aspas (84.) ill. –

Spanyolország: De Gea – Odriozola (Nacho 46.), Piqué, Ramos, Jordi Alba (Aspas 76.) – Thiago (Koke 46.), Busquets – Isco (Lucas 46.), Silva (Asensio 60.), Iniesta – Rodrigo (Costa 60); Szövetségi kapitány: J. Lopetegui

Tunézia: Mathlouthi –  Bronn, S.Ben Youssef, Meriah, Maaloul (Haddadi 58.) – Skhiri – Sassi, Khaouri (Ben Amor 62.), Badri (Benalouane 78.), Sliti (Khalifa 69.) – Ben Youssef; Szövetségi kapitány: N. Maaloul

VBBBB

Minden, amit a világbajnokságról, annak jelenéről és múltjáról tudni érdemes. Csoport és csapatbemutató cikksorozat, visszatekintő, avagy minden torna története és érdekességei, legek, statisztikák, egyedi és érdekes témák. A világbajnoki kisokos a torna nyitónapjáig minden nap újabb és újabb cikkekkel, témákkal bővül. A FociClub.hu csapata helyzetbe hoz, avagy tarts velünk a tornai kezdetéig és a vb alatt egyaránt, s ígérjük nem maradsz le semmi fontosról.

VB 2018: 32 VÁLOGATOTT, 736 JÁTÉKOS! – ÍME AZ ÖSSZES UTAZÓ KERET

TELJES MENETREND – INFOGRAFIKA

2

A-CSOPORT
B-CSOPORT
C-CSOPORT
D-CSOPORT
E-CSOPORT
F-CSOPORT
G-CSOPORT
H-CSOPORT

3

URUGUAY
PORTUGÁLIA
SPANYOLORSZÁG
FRANCIAORSZÁG
ARGENTÍNA

HORVÁTORSZÁG
BRAZÍLIA
NÉMETORSZÁG
BELGIUM
ANGLIA

5

Helyszínek: Szamara. Rosztov és Volgograd – I. rész
Helyszínek: Szaranszk, Yekatyerinburg és Kalingrád – II. rész
Helyszínek: Vikgográd, Karany és Szocsi – III. rész
Helyszínek: Moszkva és Szentpétervár – IV. rész

4

Rendező ország bemutatása
Lemaradó játékosok álomcsapata
Eddigi győztese, legek- és érdekességek
Ők lehetnek a vb felfedezettjei – I. rész
Ők lehetnek a vb felfedezettjei – II. rész
Első vb-s sztárfocisták
Sztárok, akiknek ez lehet az utolsó
Ez történt Brazíliában 2014-ben
A világbajnokságok eddigi gólkirályai
Nemzetek, akiknek csak vesztes döntője van
Az eddigi tornák aranylabdásai
A vb-n jubilálhatnak a válogatottban

111

A FociClub.hu vb-visszatekintő című rovatában az eddigi 20 torna történetével, érdekességeivel és győzteseivel ismerkedhettek meg. Minden egyes évszám alatt ott egy “kisokos”, avagy tudj meg mindent a sportág legrangosabb eseményéről. Az évszámok kattinthatóak, a nyitómeccsig minden nap bemutatunk egy újabb és újabb tornát. Kellemes kalandozást térben és időben.

1930 | 1934 | 1938
1950 | 1954 | 
1958
1962 | 1966 | 1970
1974 | 
1978 | 
1982
1986 1990 | 1994

1998 | 2002 | 2006
2010 | 2014