Vb-selejtező: Neymar mesterhármasával győzött a brazil válogatott – Videóval

Magyar idő szerint szerda éjszaka két igazán pikáns világbajnoki selejtezőt is rendeztek a dél-amerikai zónában, ugyanis a Brazil válogatott látogatott Peru otthonába, míg Chile a Kolumbia legjobbjait látta vendégül.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, ugyanis már az 5. percben megszerezték a vezetést Carrillo gyönyörű kapásgóljának köszönhetően (1-0). A 28. minutumig kellett várni a brazilok egyenlítő góljára, Yotunk szabálytalankodott a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak a vendégek, amelyet Neymar nagyon higgadtan értékesített (1-1). Az első félidőben pedig már csak Firminónak akadt komolyabb lehetősége, viszont a Liverpooli támadó kihagyta azt, ezáltal 1-1-es döntetlennel mehettek szünetre a csapatok.

A második játékrészből már egy negyed óra eltelt, amikor újra megszerzi a vezetést Peru, ismét egy kapáslövésből, ám ezúttal Taipa a gólszerző, igaz szerencse is kellett hozzá, ugyanis megpattant egy védőn a lövés, így azt Weverton nem tudja védeni (2-1). Sokat viszont nem kellett várni a vendégek egyenlítő góljára, öt perccel később egy szögletet követően Firmino fejelte kapura a labdát, ami szépen be is pattogott volna a hosszúba, de Richarlison beleért a labdába, ennek következtében az Everton támadója a gólszerző (2-2). A 82. percben pedig első ízben szerzi meg a vezetést a brazil válogatott, Zambrano szabálytalanságát követően jut tizenegyeshez a Selecao, amelyet újfent Neymar értékesít higgadtan (2-3). A találkozó végeredményét pedig a PSG támadója állítja be, egy kapufáról lepattanó labdára csapott le a szélső és pofozza be közvetlen közelről a kapuba, amivel Neymar mesterhármast jegyez és bebiztosítja csapatának a három pontot (2-4).

Peru – Brazília 2-4 (1-1)
Helyszín: Estadio Nacional de Lima (Lima), Játékvezető: J. Bascunan (chilei)
Gólszerzők: A. Carrillo (5′), R. Taipa (59′) ill. Neymar (28′ – büntetőből, 83′ – büntetőből, 90+4′), Richarlison (64′)
Kiállítva: C. Zambarno (86′)

Peru: P. Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Taipa (Cueva), Carrillo, Aquino, Yotún, Gónzáles (Araujo) – Farfán (Polo). Vezetőedző: R. Gareca

Brazília: Weverton – Danilo, Marquinhos (Caio), Silva, Renan Lodi (Telles) – Casemiro, Coutinho (Everton), Douglas Luiz – Richarlison, Firmino (Ribeiro), Neymar. Vezetőedző: Tite

A találkozót a vendégek kezdték meg jobban, hiszen már a 6. percben előnyhöz jutottak, Medina kiváló beadására érkezett teljesen üresen Jefferson Lerma, a Bournemouth középpályása pedig nem hibázott és a kapuba fejelte a labdát (0-1). Húsz minutummal később ismét a Cseresznyék játékosa találhatott volna be, de ezúttal elhibázta a lehetőségét. A 37. percben azonban Arturo Vidal nem hibázza el a teljesen jogosan megítélt büntetőt, így kiegyenlít teljesen megérdemelten (1-1). Sőt, a chilei válogatott még az első félidőben saját javára fordítja a mérkőzés állását, egy kósza labdára csap le Alexis Sánchez, amelyet, ha nehezen is, de végül a kapuba juttat (2-1). Ennek a gólnak köszönhetően hazai előnnyel mehettek szünetre a válogatott csapatok.

A második játékrészben momentuma sem volt a kapu előtt a hazaiaknak, csak a vendégek jutottak el a kapuig, azonban Davinson Sánchez meg nem adott gólján kívül túl nagy lehetőségük nekik sem volt egészen a mérkőzés hosszabbításáig. A ráadás első percében viszont sikerül kiegyenlíteniük, egy lepattanó labdát vágott kapura Mojica, amit kicsit eltört, de Falcao lesipuskás csatárhoz méltóan beletette a lábát, ami így Cortes kapus számára védhetetlen lett (2-2). A csapatok tehát döntetlennel zárták a találkozót, ami a játék képe alapján igazságosnak mondható.

Chile – Kolumbia 2-2 (2-1)
Helyszín: Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos (Santiago de Chile)
Gólszerzők: A. Vidal (37′ – büntetőből), A. Sánchez (41′) ill. J. Lerma (6′), Falcao (90+1′)

Chile: Cortes – Isla, Sierralta, Diaz, Vegas – Aranguiz, Bazea, Vidal – Pinares (Fuenzalida), Vargas (Diaz), Sánchez. Vezetőedző: R. Rueda

Kolumbia: Vargas – Medina (Aldanez), Murillo, Sánchez, Mojica – Barrios (Falcao), Cuadrado, Lerma – Rodriguez, Zapata, Muriel (Morelos). Vezetőedző: C. Quieroz