Barátságos meccs: csak nevében volt presztízsmeccs az ír-angol!

A két ország történelmi szempontból a világ két végletét jelenti, így a válogatott mérkőzések is felérnek egy-egy politikai állásfoglalással, és a múltbéli sérelmek felhánytorgatására is remek alkalmat szolgáltatnak.

Kép forrása: dailymail.co.uk

Kép forrása: dailymail.co.uk

Írország – Anglia 0-0
Dublin, Aviva Stadium. Vezette: Arnold Hunter (északír)
Írország: Westwood (Given 61.) – Coleman, O’Shea (McShane 72.), Wilson, Brady – Hendrick, McCarthy (McClean 46.), Whelan (Arter 63.), McGeady – McGoldrick (Long 46.), Murphy (Walters 56.).
Anglia: Hart – Jones, Cahill (Jagielka 74.), Smalling, Bertrand – Henderson, Wilshere (Barkley 66.), Milner – Sterling (Townsend 66.), Rooney (Vardy 75.), Lallana (Walcott 82.).
Sárga lap: J. McCarthy (44.)

Tétmérkőzésen utoljára 1991-ben találkozott egymással a két nemzet, és nem is igazán keresték a lehetőséget, hogy egymásnak feszüljenek a „háromoroszlánosok” és a „zöldek”. Legutóbbi négy mérkőzésük egyaránt 1-1-es eredményt hozott, így nem számíthattunk igazi gólzáporra. A pikáns párosítást sajnos nem követte kiemelkedő játék, Martin O’Neill, és Roy Hodgson is a biztonsági játékra törekedett, így nem alakultak ki veszélyes helyzetek a kapuk előtt. Bár a mérkőzés kezdeti szakaszában a hazaiak irányítottak, ez leginkább csak a labdabirtoklásban mutatkozott meg, nem ritkán 60-40 is volt a statisztika ebben az összevetésben. majd végül helyreállt a rend, és Sterlingék lassan magukra találtak, de kapura lövéssel ezek után sem próbálkozhattak a felek. Az első 45 perc során, egyetlen lövés sem találta el a kaput! Így egy unalmas 0-0 után vonultak pihenni a csapatok.

A második félidőre tartogatott puskapor enyhén nedves lehetett, mert nem akaródzott a csapatoknak az áttörés, bár az első játékrészhez képest alaposan belehúztak az angolok. A labdabirtoklási arány 70-30 arányban a vendégek javára billent, és úgy tűnhetett, hogy csak idő kérdése, mikor szerzi meg a vezetést a fehérben játszó angol válogatott. Komoly izgalmakat sajnos ezúttal sem láthattunk, a presztízsmeccs nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben. Igazi történéseket csak a cserék hoztak, pályára lépett többek között Shane Long, Shay Given és Jonathan Walters, míg a túloldalon Andros Townsend, és Theo Walcott is megkapta a maga játékperceit. A két válogatott végül megelégedett a gól nélküli eredménnyel, így zsinórban már az ötödik találkozójukon született döntetlen. Írország – Anglia 0-0. Sajnos.

Demmel László