Gyors gólokkal adta meg az alaphangot Franciaország a Dél-Korea elleni összecsapáshoz, amelyen az ázsiaiak kapusát lehet dicsérni sportemberi nagyságáért.
Kellemes időben került sor a negyedik párharcra a nyolcaddöntők folyamán, hiszen Montrealban valódi futballidő várta a női világbajnokság szurkolóit. Korea kezdett jobban, az első fél percben megfuttatták a franciákat, hogy aztán a gallok megrázzák magukat és gyors két góllal el is döntsék a továbbjutás kérdését. Előbb a negyedik percben egy sakk-mattig kijátszott akció végén Boulleau tálalt Delie elé, aki higgadtan lőtt a kapuba, pedig nem volt könnyű dolga, lévén Le Sommer takarta a bal alsót, a labda mégis utat talált a hálóba, alig telt el négy perc, Thomis kényszerítőzött a szőke kilencessel, és a kapu közepébe lőtt. A folytatásban visszavettek a franciák, ám így is jóval veszélyesebben futballoztak Renardék, akiket kissé kizökkentett Kim Jungmi kapus hosszas ápolása, történt ugyanis, hogy a tizenhetedik percben egy szögletet követően Park Eunsun és Lee Geummin között ugrott fel, és Park könyöke csúnyán eltalálta a jobb orcáját a kapusnak, akit kemény fából faragtak, ugyanis folytatta. A legnagyobb lehetőség a huszonnegyedik percben adódott Korea előtt, de a szabadrúgás után hiába pattant ki a labda Bouhaddiról, Renard takarított mielőtt az ázsiaiak játékosai eszmélhettek volna. Le Sommer a hajrához közeledve növelhette volna az előnyt, ám lövése centikkel kerülte el a bal alsót. Korea nem adta fel, lelkesen, olykor kultúráltan igyekezett megbontani a rutinosabb francia védelmet, nem sok sikerrel, hogy aztán Kim kapus újabb csomagot kapjon, ezúttal Renard-tól, Bolleau beadása után. Újabb ápolás, miközben a játékvezető le is fújta az első félidőt. A gyors koreaiak szimpatikus futballal próbálták megállítani a franciákat, akiknek elég volt két rágyorsítás, valamint egy-egy Le Sommer és Abily-villanás, hogy eldöntsék a találkozót.
A szünetben – bizonyítva sportemberi nagyságát – Kim folytatta, mit folytatta, meccsben tartotta a koreaiakat, ám ismét korán kapott egy gólt, Le Sommer tört be a tizenhatosra, visszagurított az alapvonalról, Delie pedig megszerezte a második gólját. Ezután visszavettek a gallok, és inkább a mezőnyjáték dominált, de Kimnek így is figyelnie kellett, mert az oldalról belőtt, beadott labdák veszélyesen kanyarodtak kapuja elé. Egy ízben pedig újra csak saját testi épségét nem kímélve robbant ki a támadók elé, más talán ekkor feladta volna, de nem ő. A második igazán nagy koreai lehetőségre hetvenöt percet kellett várni, Yoo Younga lövésénél Bouhaddi volt résen, és tornázta ki a bal felső elől a labdát. Ezt követően már csak a hajrában egy Necib lövést, és egy Hamraoui lehetőséget jegyezhettünk fel. Összességében megérdemelt francia-siker született, más kérdés, hogy a szimpatikus vesztes szerepét ezúttal Dél-Koreára osztották, akik üde színfoltjai voltak ennek a tornának. Bármennyire is szeretnénk, csak egy csapat juthat tovább, ez pedig Franciaország.
http://dai.ly/x2uvo5n
Franciaország – Dél-Korea 3-0 (2-0)
Montreal, 15.518 néző, vezette: Salome Di Orio (maria Rocco, Mariana De Almeida /argentinok/ – Marilin Miranda /paraguayi/)
Franciaország: Bouhaddi – Houra, Georges, Renard, Boulleau – Thomis, Henry, Abily (Hamraoui, 77.), Necib – Le Sommer (Thiney, 74.), Delie (Diani, 84.)
Dél-Korea: Kim Jungmi – Kim Sooyun, Sim Seoyeon, Kim Doyeon, Lee Eunmi – Kwon Hahnul (Lee Sodam, 60.), Cho Sohyun – Kang Youmi (Park Heeyung, 78.), Lee Geummin, Jeon Gaeul – Park Eunsun (Yoo Younga, 55.)
g.: Delie (4., 48.), Thomis (8.)
s.: Hamraoui (80.) ill.: Lee Eunmi (33.), Lee Geummin (85.)
Továbbjutott: Franciaország
A negyeddöntő párosítása:
Kína – USA/Kolumbia
Németország – Franciaország
Ausztrália – Japán/Hollandia
Norvégia/Anglia – Kanada/Svájc
A góllövőlista élmezőnye:
5 gólos: Anja Mittag, Celia Sasic (németek)
3 gólos: Ramona Bachmann, Fabiane Humm (svájciak), Gaelle Enganamouit (kameruni), Ada Hegerberg (norvég), Marie Delie, Eugenie Le Sommer (franciák), Kyah Simon (ausztrál)
Gavalovits Sándor