Sorozatot indítunk, amelyben hat napon át két-két együttes őszét mutatjuk be. Első alanyaink a két újonc.
Ahol a remények csak haloványak voltak
Magabiztosan jutott az élvonalba a Vasas együttese, amely az NB II-ben szinte átgázolt a mezőnyön, és mivel a keret összetétele alig változott a mögöttünk hagyott nyáron, a szurkolók joggal bizakodhattak abban, hogy csapatuk okoz némi meglepetést az NB I-ben. Okozott is, csak éppen kellemetlent. Szanyó Károly a leszűkített mezőnyben is felvállalta a nyílt futballt, amely eleinte működött, ám az eredmények nem jöttek, így megköszönték a munkáját. A krónikához tartozik, hogy mivel a korábbi középpályásnak nincs pro licence, így Simon Antal került mellé, aki szakmai igazgatóként foglalt helyet a kispadon, s nyilatkozott a médiának a mérkőzések után. A tizenkettedik fordulóban elszenvedett vereség után a vezetőség Simont nevezte ki vezetőedzőnek, ez sem hozott azonban számottevő változást, sőt, mintha még inkább hitehagyottá lett volna a társaság, amely végül a Honvéd elleni kínkeserves sikerrel mozdult el a kiesőhelyről.
Összességében a számok sem hazudnak, lévén csak a Haladás és a Békéscsaba szerzett kevesebb gólt (17-17) az ősszel, a kapott góloknál holtversenyben (31-31) állnak a Puskás Akadémiával, s így a Békéscsaba szorul a piros-kékek mögé. A Puskás Akadémiával a pontjaik is megegyeznek, kizárólag több győzelmének köszönheti az angyalföldi együttes, hogy a bentmaradást jelentő tizedik helyen telel.
Mérleg:
19 meccs, 5 győzelem, 1 döntetlen, 13 vereség, 19-31, 16 pont
Otthon:
10 meccs, 3 győzelem, 0 döntetlen, 7 vereség, 12-16, 9 pont
Idegenben:
9 meccs, 2 győzelem, 1 döntetlen, 6 vereség, 7-15, 7 pont
Házi góllista:
4 gólos: Remili Mohamed
3 gólos: Kenesei Krisztián
2 gólos: Novák Csanád, Könyves Norbert, Jevgen Pavlov
1 gólos: Debreceni András, Lázok János, Czvitkovics Péter, Ádám Martin, Osváth Attila, Vojo Ubiparip
Legnagyobb győzelem:
Békéscsaba (hazai pályán) 4-0
Legnagyobb vereség:
Ferencváros (idegenben) 1-5
Bizalom nélkül
Ritka vendég volt Békéscsabán a győzelem, olyannyira, hogy Zoran Spisljak csapata mindössze három bajnokin tudott nyerni, így pedig nem csoda, ha az újonc sereghajtóként telel. Pedig bíztató volt a viharsarkiak rajtja, hiszen a bajnokesélyes Debrecen ellen végig pariban voltak a lila-fehérek, és csak egy szerencsétlen öngóllal tudott nyerni a vendégalakulat. Ez azonban megrogyasztotta a csabai alakulatot, olyannyira, hogy egyetlen alkalom sem adódott az ősszel, amikor a Békéscsaba el tudott volna mozdulni a kiesőhelyekről. Sőt, az esetek nagy részében sereghajtóként volt kénytelen befejezni az adott fordulót. A türelem még tart a korábbi újpesti trénerrel szemben, kérdés azonban, meddig? Bár a legtöbb együttes stabil csapattal állt fel, a Kórház utcában nem ez volt jellemző. Elég csak a kapusposztot megnézni. Mursits Roland, és Lubos Ilizi jóformán felváltva védett, ami meg is látszik a hátsó alakzat teljesítményén is, hiszen messze a legtöbb gólt szedte be a lila-fehér alakulat. Játékban nem mindig kerekedtek a csabaiak fölé az ellenfelek, ám a gyermeteg hibákat kíméletlenül kihasználták.
A számok is azt mutatják, egység nélkül elvész az eredményesség. 17 lőtt góljával a mezőny egyik leggyengébb együttese lett a Békéscsaba, ami nem is lenne olyan nagy probléma, ám a védelem instabil volta miatt beszedett 44 gól gondolkodásra készteti az embert: Valóban helye van az élvonalban egy ilyen csapatnak? Árnyalja ugyan a képet a Debrecenben kapott hetes, de anélkül is elég baja volt hátul az együttesnek.
Mérleg:
19 meccs, 3 győzelem, 3 döntetlen, 13 vereség, 17-44, 12 pont
Otthon:
10 meccs, 2 győzelem, 2 döntetlen, 6 vereség, 12-19, 8 pont
Idegenben:
9 meccs: 1 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség, 5-25, 4 pont
Házi góllista:
4 gólos: Birtalan Botond
3 gólos: Eziquiel Calvente
2 gólos: Laczkó Zsolt, Viczián Ádám, Bratislav Punosevac
1 gólos: Szilágyi Péter, Slavko Damjanovic, Vaskó Tamás
Öngól: Pekár László (PAFC, 5. forduló)
Legnagyobb győzelem:
Videoton (otthon) 2-0
Legnagyobb vereség:
Debrecen (idegenben) 0-7
Gavalovits Sándor