Értékelő sorozatunk harmadik része következik, melyben a címvédő kezdeti vesszőfutása utáni feltámadás, valamint korábbi fiókcsapata mélyrepülését vesézzük ki.
Érthetetlen döntések
Alaposan megdöbbentette a közvéleményt a Videoton nyári ámokfutása. A vezetőség előbb ingyen elengedte az előző évad gólkirályát, Nikolics Nemanját – jól járt vele a Legia Warsawa – majd kinevezte Bernard Casonit, aki eleddig semmit sem tett le az asztalra edzőként, így aztán nem is csoda, hogy a szezon első negyedében nem akadt sikerélménye a fehérváriaknak. Az érthetetlen döntés azért is volt kimondottan fájó a piros-kék drukkerek körében, mert mondvacsinált okokkal távolították el a bajnokcsapat trénerét, Joan Carillót, akit szeretettek Fehérváron, mi több igencsak nagy a hasonlóság a 2011-es bajnoki címet szerző társasággal kapcsolatban, amikor szintén a liga élén végzett a csapat, hogy aztán nyáron jószerével szétzavarják a brigádot. Az első tíz fordulóban hét vereséget szenvedett el a csapat, ami egy címvédőtől igencsak szerény teljesítmény. Még a Békéscsaba is besöpörte a három pontot a piros-kékek csapatától. Igaz, ekkor már a korábbi válogatott Pető Tamás ült a kispadon. Sokan szkeptikusak voltak, amikor végül Horváth Ferencre esett a vezetők választása, s ez nagyrészt korábbi munkáinak, főleg győri időszakának volt köszönhető. A korábbi újpesti ikon, Kovács Zoltán által a klubhoz visszacsábított Horváth, ha nem is egyik napról a másikra, de visszavezette a csapatot oda, ahol a keret erőssége alapján tartania kell, azaz a dobogóra. Ugyanakkor tavaszra igencsak meggyengülhet a keret, hiszen Gyurcsó Ádám már biztosan máshol folytatja, míg többek is pedzegetik távozásukat. A bajnoki téli szünet előtti feltámadással még reménykedhetnek az egykori koronázó városban, hogy a szezon végéig megőrzik dobogós helyüket kedvenceik.
Mérleg:
19 mérkőzés, 10 győzelem, 0 döntetlen, 9 vereség, 22-19, 30 pont
Otthon:
10 meccs, 8 győzelem, 0 döntetlen, 2 vereség, 17-7, 24 pont
Idegenben:
9 meccs, 2 győzelem, 0 döntetlen, 7 vereség, 5-12, 6 pont
Házi góllövőlista:
7 gólos: Gyurcsó Ádám
4 gólos: Kovács István
3 gólos: Filipe Oliveira
1 gólos: Pátkai Máté, Juhász Roland, Feczesin Róbert, Géresi Krisztián, Sejben Viktor, Asmir Suljic, Loic Nego, Mirko Ivanovski
Legnagyobb győzelem:
Újpest, Honvéd (egyaránt otthon) 3-0
Legnagyobb vereség:
Ferencváros (otthon) 1-3
Harc a kiesés ellen
Jól igazolt nyáron a Puskás Akadémia, ám ez az eredményeken nem látszik, mi több, játékban is jobbára elmarad a várakozástól a csapat. Hogy ez mennyiben a szakmai stáb hibája, nem tudhatjuk, azonban kijelenthető, jókora javulás kell ahhoz, hogy a Puskás AFC kiharcolja az élvonalban maradást. Hogy nem volt kiegyensúlyozott a felcsútiak teljesítménye, a számok is alátámasztják. A helyzeteket elég gyatra százalékban sikerült értékesíteniük, ami a csatárok kritikája, ellenben a védelmet sem lehet dicsérni, lévén a mérkőzések döntő többségében a hajrá okozta a csapat pontvesztését. A nyugodt munka feltételei adva vannak, így némi meglepetés a jelenlegi helyezés. A másik nagy meglepetést talán a magyar kupa szolgáltatta, ahol elsőként esett ki a Kozármislennyel szemben Jarni együttese.
Mérleg:
19 mérkőzés, 3 győzelem, 7 döntetlen, 9 vereség, 23-31, 16 pont
Otthon:
9 meccs, 2 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség, 8-11, 10 pont
Idegenben:
10 meccs, 1 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség, 15-20, 6 pont
Házi góllövőlista:
6 gólos: Pekár László
4 gólos: Lencse László
3 gólos: Tischler Patrik
2 gólos: Márkvárt Dávid
1 gólos: Fodor Ferenc, Nagy Zsolt, Zsótér Donát, Sallai Roland, Branko Pauljevic, Stipe Bacelic-Grgic
Öngól: Jonathan Heris (Újpest, 4. forduló), Debreceni András (Vasas, 17. forduló)
Legnagyobb győzelem:
Vasas (idegenben) 4-2
Legnagyobb vereség:
Paks (idegenben) 2-4
Sorozatunk korábbi részei:
Újoncok gyötrelme
Ellentétes utakon
Gavalovits Sándor