Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
Bár négy góllal jobb volt a belga válogatott, egyáltalán nem vallott szégyent nemzeti csapatunk, így emelt fővel térhetnek haza a mieink. Folytatás ősszel a világbajnoki selejtezőben.
Magyarország – Belgium 0-4 (0-1)
Toulouse, vezette: Milorad Mazic (szerb)
Gólszerzők: Alderweireld (10.), Batshuayi (78.), Hazard (80.), Carrasco (90+1.)
Sárga lapok: Kádár (35.), Lang (47.), Elek (61.) ill.: Vermaelen (67.), Batshuayi (90.)
Kiállítva:
Magyarország: Király – Lang, Guzmics, Juhász (Böde, 79.), Kádár – Gera (Elek, a szünetben), Nagy Á. – Dzsudzsák, Pintér Á. (Nikolics, 75.), Lovrencsics G. – Szalai. Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Belgium: Courtois – Meunier, Alderwireld, Vermaelen, Verthongen – Witsel, Nainggolan – De Bruyne, Mertens (Carrasco, 70.), E. Hazard (Fellaini, 81.) – R. Lukaku (Batshuayi, 76.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
Az elmúlt hetek szereplését már nem lehet elvenni a csapattól, így a ma esti összecsapás valódi örömjáték, amolyan jutalom volt válogatottunknak. Sem Marc Wilmots, sem Bernd Storck nem változtatott számottevően, ám egy kényszerű cserét már a kezdés előtt végre kellett hajtania a német kapitánynak, Kleinheisler László ugyanis a bemelegítés során megsérült, helyét Pintér Ádám került a kezdőcsapatba. Így aztán Fiola Attila után újabb kulcsjátékosunk volt kénytelen kihagyni a belgák elleni nyolcaddöntőt.
Ahogy az várható volt, a belgák nagyon megnyomták az első perceket, minek következtében több veszélyes támadást is vezethettek, Király Gábornak több bravúrt is be kellett mutatnia, hogy ne kerüljünk hátrányba. Ugyan a mieink előtt is adódott kisebb lehetőség, de Lovrencsics lövése csemege volt Courtois-nak. Aztán egy szabálytalanságra igencsak ráfizettünk. Lang rántotta le De Bruyne-t, aki középre ívelt, a tisztán berobbanó Alderweireld fejelte Király felett a kapu közepébe a labdát. A gólt követően sem esett szét válogatottunk, ám az látható volt, jelentős sebességbeli különbség mutatkozik a két csapat között, s nem javunkra.
Ugyanakkor Dzsudzsák Balázsék is mutattak szép dolgokat, labdabirtoklásban közel azonos mutatót hozott az első félidő, más kérdés, hogy amíg mi sok passzal kerestük a lehetőséget, addig a belgák gyors ellencsapásokkal operáltak. Ennek ellenére Dzsudzsák és Lovrencsics révén két kaput alig elkerülő lövést is feljegyezhettünk. Ami viszont a második felét illeti a félidőnek, előbb De Bruyne-szabadrúgást Király tornázott lécre, majd Lang hibáit használták ki majdnem a belgák. Előbb egy bedobást követően lódulhattak meg, de Hazard lesre robogott, majd két eladott labdát követte kontra. A második támadás végén De Bruyne fejelhetett, Király ölébe. Dzsudzsák és Lovrencsics rendre helyet cserélt a két szélen, így próbálva megzavarni a belgákat. Ami pedig a meccs előtti kényszerű cserét illeti, Gera az eredetileg megadott védekező-középpályás volt, s Pintér játszott Dzsudzsák és Lovrencsics között. A hajrában aztán előbb Dzsudzsák lőtt nem sokkal mellé, majd Mertens lövését védte Király. Ami viszont érvágás, hogy Kádár kisárgázta magát a következő meccsről, amennyiben továbbjutunk.
A szünetben Bernd Storck változtatott, és Elek Ákos pályára küldésével igyekezett valamelyest frissíteni. És ahogyan az elsőt a belgák, úgy a másodikat a mieink kezdtek jobban, ám mégis Hazard volt először veszélyes, de Király a helyén volt. Aztán mintegy nyolcperces periódusban a magyarok domináltak, Szalai kétszer is próbálkozhatott, mindkettő kimaradt. S aztán egyre nagyobb fölénybe került a belga válogatott. A második nagy ziccerünk Pintér lövésénél akadt, miután az Alderwireld lábán megpattanó labdát Courtois védett bravúrral. S hogy Juhász korábban csatár volt, ezúttal is bizonyította, egy szabadrúgást követően mellel előbb megszelídítette a labdát, majd kapásból alig tévesztett célt. Ám az utolsó negyedóra maga lett a rémálom. A csereként beszálló Batshuayi, és Carrasco is bevette Király kapuját, a kettő között Hazard lőtte meg a maga gólját is. Hiába próbált változatni Bernd Storck, ami inkább tűnt kockáztatásnak, de ezúttal nem jöttek be a német kapitány húzásai. A különbség talán túlzó, ám a joblb csapat jutott tovább. Az Eb ugyan véget ért számunkra, az éjjel viszont biztosan nem. A szurkolók és a csapat egymásra talált, így készülhetünk az őszi vb-selejtezőkre.
Gavalovits Sándor
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.