Pár hétnyi pihenőt követően Svájcban folytatódott a sportág legrangosabb sorozata az European Footgolf Tour, mely ha futball hasonlattal szeretnénk élni, akkor a Bajnokok Ligájának felel meg. A 2016-os kiírás 9. fordulóját a francia Alexandre Richer abszolválta a legjobb eredménynél, s nemcsak az aktuális versenyt nyerte meg, hanem összetettben is az élre állt. Ezidáig szinte mindig szép számú magyar kontingensnek szoríthattunk, ezúttal azonban csak Podusil György utazott, s jött haza egy remek eredménnyel. A magyar footgolfos a 13. helyen zárta a két napos, összességében 45 szakaszos versenyt.
Festői szépségű táj a svájci versenyen
A lebonyolítás némileg eltért a megszokottól, ugyanis a mezőny mindkét nap végigment a 18 szakaszos pályán, ám ezt követően még volt egy “elitkör”, avagy az összetettben az első húsz versenyző még ráfordult egy féltávra egy 9 szakaszos zárókörben döntöttek a végső helyezések sorsáról. Podusil György a versenyt követően – “Fantasztikus volt a pálya, a lebonyolítás és a környezet is, szerintem ez volt a legnívósabb EFT-verseny idáig. Az első napon korán indultam, és a pálya magas tengerszint feletti fekvése miatt még vizes volt a fű. Mínusz négyet játszottam, akárcsak száraz, de szeles vasárnapon is, mikor olyan társakkal mehettem egy csoportban, mint Paul Oliver, Lionel Jacot vagy Kevin Racine. Az úgynevezett Grand Final során kilenc szakaszon mínusz hármat játszottam, amivel feljöttem a tizenharmadik helyre. Remélem, így tudok játszani majd az előttünk álló hétvégén, Angliában is.”
A svájci versenyt tehát a francia Alexander Richer nyerte 121 rúgással, ezzel pedig csatlakozott a holland Jim Kuipers és a szlovák Tomas Bartko társaságához, eddig ők hárman tudtak duplázni, két versenyt is aranyéremmel zárni a sorozat 2016-os kiírásában. A szintén francia Antonio Balestra 122 rúgással végzett a dobogó második fokán, míg a sérülést követően visszatérő brit Ben Clarke nyakába került a bronzérem 127 rúgás következtében.
Győzelmével Alexandre Richer az ötödik helyről lépett az élre. Az EFT kiírásában három kategóriájú verseny létezik, a 100, a 200 és a 250 pontos. A 9. forduló, a svájci verseny utóbbi kategóriába esett, így a győztes francia 250 egységgel növelhette pontjainak számát. A versenyt megelőzően második holland Jim Kuipers egy helyet rontott, s visszacsúszott a harmadik pozícióba összetettben. A holland 140 rúgással csupán a 26. helyen végzett. Karl May, aki a svájci verseny előtt éllovas volt, immáron Richer hátát nézi, miután 130 érintéssel csupán a nyolcadik lett ebben a körben. A brit Paul Oliver negyedik helyével és 128 érintésével 158 ponttal gazdagodott, így a kilencedik helyről feljött közvetlenül a dobogó tövébe. A hétvége előtt abszolútban dobogós, bronzérmes svájci Lionel Jackot hazai környezetben mondhatni befürdött és 140 érintéssel csupán a harmincadik lett. A norvég Espen Enevod is jól ment és tizedik pozícióján négy helyet javított. Szintén tudta növelni a pontjainak számát a szlovák Tomas Bartko aki azonban visszább esett egy hellyel. Hiába a megszerzett 129 pont, mivel összetettben “csak” 65 egységgel nőtt pontjainak száma, hiszen az EFT kiírása szerint minden versenyzőnek csak a négy legjobb eredménye számít. Ez pedig meg is magyarázza a táblázatban a három fajta színt. Ahol türkiz színű kihúzás van, ott nem indult az adott játékos, a zöld az érvényes pontszám, míg a vörös mezőben azon eredmények szerepelnek, melyek egy másik tükrében immáron nem mérvadóak. A verseny azon szakaszába értünk, ahol már szinte minden versenyzőnek van négy pontot hozó versenye, így a következő 10. fordulóban már egészen érdekes lesz a történet, kinél milyen pontszámok esnek ki és mennyivel lehet javítani, megközelíteni valakit. Több helyet csúszott vissza a holland Simon Wetzel, a legjobb tízbe pedig megérkezett az olasz Fabio Mazzer, illetve az argentin Matias Perrone. Az élbolyból kikerült a két amerikai Sharif Khatib és Jordan Godfrey.
Ami a magyarokat illeti, nagy változást nem konstatálhatunk, Podusil György remek eredményével immáron a második legjobb magyar Gelencsér Gábor mögött. A többiek, nem indultak, így pontot sem szereztek, s mindenki rontott pár helyezést összetettben.
Ami a csapatversenyt illeti, továbbra is a britek vezetnek, mögöttük pedig a hollandok, majd pedig a szlovákok. Az első kettő között jócskán száz pont fölé nőtt a különbség. Svájc negyedik, USA és Magyarország azonban visszacsúszott, előztek a franciák és az olaszok. A norvégok bejöttek a tizedik helyre, az írek kárára. Folytatás jövő héten Angliában, ahol a brit Karl May akár az összetett első pozíciót is visszaveheti, s Paul Oliver is nagyot robbanthat hazai környezetben.