Olimpia: Kialakult a legjobb nyolc mezőnye

Ezúttal sem tudott nyerni Németország, hozta a kötelezőt Franciaország, hengerelt Ausztrália. USA és Brazília, valamint a svédek sem tudtak nyerni.

gercan

Németország a több helyen is változtatott a szombati kezdőhöz képest, Alexandra Popp, Melanie Leupolz, Sara Dabritz, Annike Krahn és Leonie Maier is csak a kispadon kapott helyet Kanada ellen. Silvia Neid az összecsapás előtt csak dicsérő szavakat használt ellenfelükről, gyorsak, jól fordulnak remek az előre játékuk. A német válogatottnak már a döntetlen is egy fontos lépést jelenthetett volna az arany felé, nyilván a következő körben a két legerősebbet szeretnék elkerülni. A meccset Kanada kezdte, és rögtön az elején helyzetbe is kerültek az észak-amerikaiak, utána viszont Marozsánék vették át az irányítást és a 13. percben Behringer góljával megszerezte a vezetést az Európa-bajnok. A gól után a német csapatnak több lehetősége is akadt a második találat megszerzésére, ám egy védelmi megingást követően Tancredi bal lábas lövését nem tudta fogni Schult, így a játékszer a jobb oldali hálórészbe került, egalizált Kanada. A folytatásban a nationalmannschaftnak több lehetősége is akadt, ám végül a félidő előtt nem esett több gól, így a szünetre 1-1-es döntetlennel vonulhattak a felek. A második félidőben cserélt a német gárda Krahn is lehetőséget kapott, a másik oldalon pedig Ashley Lawrence folytatta a játékot. A második félidőben elég defenzív futballt mutattak be az együttesek, egyik 11-nek sem volt fontos, hogy gólt szerezzen. Egészen a 60.percig, amikor is Tancredi megszerezte második gólját a mérkőzésen, Quinn passzát értékesítette, ezzel a találattal már 2-1 szerepelt az eredményjelzőn. A vége fele Neidéknek fontosabbá vált az összecsapás, több lehetőség is adódott számukra, és az eddig pihentetett Leupolzot is a pályára küldték, bízva ezzel az eredmény javulásában. A Bayern középpályásának behozatala után  mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, de hiányzott az az átütőerő, amivel még egy gólt szerezhettek volna, így a végén a német válogatott vereséggel zárta az F jelű kvartettet.

auszim

A csoport másik találkozóján Ausztrália gálát rendezett a már biztosan búcsúzó dél-afrikai csapat ellen. Lehetőséget nem adva végig magabiztosan játszottak. Rögtön már az első félidőben eldöntve a három pont sorsát. Lisa De Vanna 2. percben lőtt góljával vezetett a Matildas. A 15. percben Clare Polkinghorne növelte az előnyt, majd még az első játékrészben Alanna Kennedy is betalált, így a második félidőben szerzett 3 találat már csak formalitás volt Alan Stajcicék így 3 ponttal zárták az olimpiát és büszkék lehetnek magukra, hiszen ugyan annyi pontot szereztek, mint Németország.

Németország Kanada 1-2 (1-1)
Gólszerzők: 
Behringer (13., 11-esből) ill.: Tancredi (26., 60.)

Ausztrália-Zimbabwe 6-1 (3-0)
Gólszerzők: 
De Vanna (2.), Polkinghorne (15.), Kennedy (37.), Simon (50.), Heyman (55., 66.) ill.: Emmalulate (90+1.)

A csoport végeredménye:

olimpia-női_F

brarsa

A házigazda Ausztráliával játszhat majd a következő körben. A teltházas Amazonia Arénában Vadaoo csak az első félidőben tudta pihentetni Martát a másodikban már a világ egyik legjobbja is a pályán küzdött a vezető találatért. A másik oldalon Dél-Afrika bátor futballal rukkolt elő ezen az összecsapáson és többször is lehetőséghez jutottak a hazai csapat kapuja előterébe. Ezen az estén Brazíliának nem sikerült gólra váltani a helyzeteit,de Barker kapus és az előtte felálló védősor ellen tehetetlennek bizonyult.

swechi

Svédország és Kína feszülten kezdett és egyik fél sem mert kockáztatni, bár Schelin részéről lehetőségük adódott, de nagyobb átütőerő nem volt ebben a helyzetben. A skandináv gárdán látszott a hétvégi vereség, Kína számára pedig nem volt fontos, hogy támadó focit játsszon, hiszen jobb helyzetben voltak szombati győzelmüknek köszönhetően. A 0-0-val végül mindkét fél továbbment, így a középdöntőben Kína Németország ellen bizonyíthat, Svédországnak pedig a USWNT jutott, mindkét tizenegyre nehéz este várhat ha tovább akarnak jutni.

Dél-Afrika – Brazília 0-0

Kína – Svédország 0-0

A csoport végeredménye:

olimpia-női

franzl

Franciaország bebiztosította a helyét a következő körben. Új-Zéland ellen feszülten kezdtek de végig kézben tartották  az irányítást és Le Sommer révén az első félidőben megszerezték a vezetést, a folytatásban aztán még nagyobb nyomást helyeztek ellenfelükre és ennek eredményeként Cadamuro előbb akcióból növelte az előnyt, a végén pedig büntetőből döntötte el a továbbjutás kérdését. A következő mérkőzésen Kanada vár Bergero együttesére.

usacol

Amerika döntetlennel zárta a csoportját. A tét nélküli mérkőzésen a kolumbiaiak szerezték meg a vezetést, amire később a két fiatal Dunn és Pugh válaszolni tud megfordítva ezzel a mérkőzést. Rájuk egyébként érdemes lesz odafigyelni,hiszen mindketten nagy jövő előtt állnak. A találkozó végén egalizálni tudott Fabian Taborda nemzeti tizenegye, Catalina Usme révén, így az ő pontrúgásainak köszönhetően döntetlennel búcsúztak az olimpiától.

Kolumbia – USA 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Usme (26., 90.) ill.: Dunn (42.), Pugh (60.)

Új-Zéland – Franciaország 0-3 (0-1)
Gólszerzők: Le Sommer (38.), Necib (63., 90+2., a másodikat 11-esből)

A csoport végeredménye:

olimpia-női_G

Góllövőlista:

olimpiagól

A negyeddöntő programja:

augusztus 12., péntek
18.00 USA – Svédország
21.00 Kína – Németország

augusztus 13., szombat
0.00 Kanada – Franciaország
03.00 Brazília – Ausztrália

Balázs Zoltán