Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
USA búcsújával az egyik éremesélyes búcsúzott az ötkarikás játékoktól. A középdöntő második mérkőzésén a szeptemberben női válogatottunk ellenfele Németország lépett pályára.
Salvadorban a DFB a szokásos 4-2-3-1-es formációban játszott Kína ellen. A világranglista 12. helyén álló ázsiaiak ellen főleg a széleken próbálták meg feltörni a védőfalat a német támadók. A 6. percben Leonie Maier révén a vezetést is megszerezhette volna az európai csapat, ám a Bayern München játékosa a felső lécet találta el, így az első játékrész végén döntetlennel vonultak a felek az öltözőbe. A fordulást követően nem változott a játék képe, továbbra is több helyzete volt Marozsánéknak. Az 57.perctől kezdve a kínaiak emberhátrányban játszottak, miután Wang Shanshan szabálytalanul szerelte Annike Krahnt, megkapta második sárga lapját. Silvia Neid csapata a kiállítás után uralta a játékot, de csak ritkán került helyzetbe. A vége fele haladva a németeket sürgette jobban az idő, és az 56.percben Behringer lövését hárítani tudta Zhao Lina majd a 76.percben már tehetetlen volt, ekkor a bajorok játékosa újra próbálkozott és 20 méterről talált a hálóba. A következő körben így Leupolzék Kanadával találkoznak majd.
Azzal a Kanadával, amelyik az éjszaka folyamán győzni tudott Franciaország ellen. Közel 40 000 néző láthatta ezt az összecsapást, amelyen nem sikerült revansot venni Le Sommeréknek a londoni bronzmeccsen elszenvedett vereségért. A találkozót a franciák kezdték jobban, többet birtokolták a labdát, viszont a kanadai védelemnek köszönhetően nem tudtak sűrűn a kapu közelébe kerülni. A Les Blues előre ívelt labdákkal próbálta megtalálni két támadóját, ám Abily és Mbock nem tudott vezetést szerezni az első félidő során.
A második játékrészben aztán az 56.percben Kanada megszerezte a vezetést, Sophie Schmidt gólja révén vezettek a juharlevelesek. Schmidt góljával tehát a végén az északi együttes jutott tovább a negyeddöntőbe.
A másik ágon Svédország ismét egy nagy csapattal méghozzá a házigazda Brazíliával találkozik ismét. A csoportkörben elszenvedett 5-1-es vereséget követően most a döntőbe kerülés lesz majd a tét ezen a mérkőzésen, és Martáék a skandináv csapat pénteki mérkőzését látva nem vehetik majd könnyedén a negyeddöntőt.
A hazai csapat a középdöntőben hosszabbítás végén szerzett góllal sikerült továbbjutni Ausztrália ellen. Sikerült így a revans a vb-n elszenvedett vereségért. A két együttes telt ház előtt játszhatott Belo Horizontéban. Brazília végig mezőfölényben volt, ám ezen az estén Lydia Williams csúcsformában védett, így nehezen tudtak túljárni az ő eszén, és a Matildas végig vissza tudta verni a brazil rohamokat. Sem a rendes játékidőben, sem pedig az azt követő kétszer tizenöt percben sem volt döntés, így ezen a találkozón is a büntetők döntöttek, ahol a hatodik lövésnél a világ egyik legjobbja Marta hibázott, de ezt követően társai végig hibátlanul értékesítették a tizenegyeseket. A másik oldalon Katrina Gorry és Alanna Kennedy lövését is megfogta a hazaiak kapusa, így Ausztrália búcsúzott az orosz rulett végén az olimpiai játékoktól.
Eredmények:
Németország – Kína 1-0 (0-0)
G.: Behringer (67.)
Kiállítva: Wang Shanshan (57.)
Kanada – Franciaország 1-0 (0-0)
G.: Schmidt (56.)
Egyesült Államok – Svédország 1-1 (0-0) – tizenegyesekkel: 3-4
G.: Morgan (77.) ill.: Blackstenius (61.)
Brazília – Ausztrália 0-0 – tizenegyesekkel: 7-6
Az elődöntőben:
augusztus 16., kedd
18.00 Brazília – Svédország
21.00 Kanada – Németország
Balázs Zoltán
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.