Olimpia: Történelmi német siker

Változtatott taktikáján a svéd válogatott, amelynek hibáit kihasználták a németek, akiknek éléről búcsúzik a legenda. Lehet-e ennél szebb búcsúajándékot adni?

schult

Svédország – Németország 1-2 (0-0)
Maracana, 52,432 néző, vezette:
Chenard (kanadai)
Gólszerzők: Blackstenius (67.) ill.: Marozsán (48.), Sembrant (62., öngól)
Sárga lapok: Jakobsson (22.), Rubensson (51.), Sembrant (83.)
Kiállítva:

Svédország: Lindahl – Asllani (Hammarlund, 68.), Dahlkvist, Fischer, Jakobsson (Blackstenius, 55.) – Rubensson (Ericsson, 70.), Samuelsson, Schelin – Schough, Seger, Sembrant

Németország: Schult – Kemme, Bartusiak, Krahn, Maier – Däbritz (Huth, 84.), Behringer (Gößling, 70.), Leupolz – Marozsán, Popp, Mittag

Silvia Neid 11 évvel ezelőtt vette át a német válogatottat, amivel számos sikert világ és Európa bajnokságot nyert, most ezen az estén utoljára ülhetett a nemzeti csapat kispadján.

 silvia neid

A svédeknél Pia Sundhage változtatott a legutóbbi kezdőn: Schough és Jakobbsson helyére, Appelqvist és Blackstenius került be. A másik oldalon természetesen nem volt szükség Marozsán Dzsenifer pihentetésére, így az előzetesekkel ellentétbe Dzsenifer a kezdőben kapott helyet. Az első nagyobb helyzetig a 10. percig kellett várni, akkor Lotta Schelin adott remek passzt Olivia Schoughnak, aki fölé lőtt. A skandinávok a találkozó elején inkább a nyíltabb futballt választva próbálták bejátszani ellenfelük védelmi vonala mögé a labdát, míg Behringerék inkább kivártak, és a kontrákra építettek. A 18. percben ismét egy Schelin-próbálkozást jegyezhettünk fel, ám végül a Wolfsburg válogatott hálóőrének éberségén múlott, hogy nem alakult ki nagyobb veszély, fejjel tisztázott a büntető területen kívül.

Az első negyedórát követően aztán a nationalmanschaft vette kezébe az irányítást, és előbb a Bayern München fiatal középpályása, Leupolz révén alakított ki helyzeteket ellenfele kapujánál  majd Mittag  a vezetést is megszerezhette volna, ám a támadó nem sokkal lőtt mellé. Az első játékrész vége fele haladva a a DFB támadásai már nem olyan meggyőzőek, mint azelőtt voltak és inkább átadták a területet ellenfelüknek, így elmondható, hogy a félidő második részében a kezdeti döcögős játékot követően csak a pontatlanság miatt nem született gól, a félidőben még minden kérdés nyitott volt.

A második félidő elején, aztán Leupolz keresztezése után Fischer szerencsétlenül tisztázott, ez azonban Marozsánnak kedvezett, hiszen a 24 éves játékos 16 méterről a jobb sarokba lőtte a játékszert, a 48.percben vezetett Németország.  A vezető találatot követően a játékot továbbra is a Silvia Neid válogatottja irányította, a 62.percben pedig tovább is növelte előnyét az Európa-bajnok. Däbritzal szemben elkövetett szabálytalanságot követően ki más, mint Marozsán Dzsenifer állt a labda mögé. A szabadrúgást követően tisztázni tudtak a svéd védők, viszont Sembrant rosszul szabadított föl és a labda a saját kapujában kötött ki

blackstenius

Arról, hogy ne legyen lefutott meccs, Blackstenius gondoskodott, a 67.percben visszahozta a reményt csapata számára egy védelmi hibát kihasználva.

A gól után történt azonban nem történt változás a játék képében, Svédország nem tudta áttörni a német védelmet, míg Mittagék továbbra is kézben tartották az összecsapás alakulását.

A 86. percben aztán majdnem sikerült kihasználni egy védelmi hibát: Schough elől azonban tisztázni tudtak a védők. Schelin próbálkozása pedig elakadt, így a végén nem sikerült Leupolzék szájából kiénekelni a sajtot, és történelme során először olimpiai arannyal zárja a tornát Németország csapata.

Silvia Neid így egy szép emlékkel búcsúzhat a válogatottól,és adhatja át a stafétát Steffie Jonesnak.

wins_germany

Balázs Zoltán