Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
Közel egy éves kihagyás után újra van „feje” az európai labdarúgásnak. A szerdai választáson kelet-európai jelölt nyert.
Felvirradt az a nap, amelyre Michel Platini aligha gondol büszkén. A francia sportvezető négyéves eltiltását tölti, s minden pozíciójától megfosztották. 2016 szeptembere új irányt hozhat Európa labdarúgásába, miután Athénban megválasztották az UEFA első emberét, aki Platini örökébe lép.
A szlovén Aleksander Ceferin személyében tehát a közép-keleti térség egyik képviselője ülhet a francia sportdiplomata székébe. Feladata igen nehéznek ígérkezik, lévén az elmúlt évek botrányai után kell helyreállítania a szervezet tekintélyét, illetve fenntartania.
A negyvennyolc éves elnök előtt legutóbb a magyar Barcs Sándor személyében volt kelet-európai vezetője az öreg kontinens labdarúgásának, igaz Barcs megbízott elnökként irányította a szervezetet 1972. július 7. és 1973. március 15. között.
Ceferin azután lépett elő fő esélyesnek, miután Ángel Maria Villar, a spanyol szövetség első embere, egyben az UEFA első alelnöke a napokban visszalépett a jelöltségtől.
A szlovén sportvezető a nyáron indult a posztért, s mindjárt megnyerte magának magyar, a német, a francia, az albán, a bosnyák, a bolgár, a horvát, a görög, a ciprusi, a montenegrói, az orosz, a macedóniai, a román, a szerb, az olasz és a török szövetség támogatását.
„Arra fogok törekedni, hogy megvédjem sportágunk integritását és biztosítsam a megfelelő környezetet mindegyik résztvevő számára – fogalmazott augusztus közepén. – Olyan sportszervezetté akarja alakítani az UEFA-t, amely mintaként szolgálhat más sportágaknak is, valamint biztosítani akarja a fenntartható fejlődés feltételeit.”
Természetesen új ötleteket és színt kíván vinni az európai futballba, ám a 24 csapatos kontinensviadalon nem kíván változtatni. Másrészt tiszteletlennek nevezte azokat a kritikusait, akik tapasztalatlanságát hozták fel ellenérvként. „Azt állítani, hogy tapasztalatlan vagyok, tiszteletlenség a kis és közepes országok futballszövetségeinek elnökeivel szemben, akiknek, mint nekem magamnak is, kevesebből többet kell kihozniuk, azaz éppen hogy rendelkeznek tapasztalatokkal. Nem vagyok showman, nem az egoizmus vezérel, nem vagyok az irreális ígéretek embere.” – jelentette ki. Ceferin megbízatása 2019-ig szól.
Michel Platini az athéni kongresszuson hivatalosan is lemondott, miután a FIFA etikai bizottsága jóváhagyta, hogy felszólalhasson a görög fővárosban.
Idézi a magyar elnököt az MLSZ honlapja. Csányi Sándor szerint a legrátermettebb jelölt került a szövetség élére. „Örömteli, hogy Aleksander Ceferin személyében rátermett vezető került az UEFA élére, aki új korszakot nyithat a szervezet életében. A magyar szövetség elvárása, hogy munkájával teremtsen fenntartható egyensúlyt és egységet az európai labdarúgás szereplőinek bevonásával, a tagországok érdekeit figyelembe véve. Fontos, hogy mindenekelőtt Magyarország és a kisebb országok érdekképviselete, a fiatal tehetségek felkarolásának, a női futball ügyének kérdése előtérbe kerüljön.” – beszélt a várakozásairól a magyar tagszövetség elnöke.
Névjegy:
Aleksandar Ceferin (szlovén)
1967. október 13., Grosuplje
foglakozás: jogász
2011-től a Szlovén Labdarúgó Szövetség elnöke
2016-tól az UEFA első embere
2006-2011: Olimpia Ljubljana elnöke
Az UEFA eddigi vezetői:
1954-1962: Ebbe Schwartz (dán)
1962-1972: Gustav Wiederkehr (svájci)
1972-1973: Barcs Sándor (magyar, megbízott elnök)
1973-1983: Artemio Franchi (olasz)
1983-1990: Jacques Georges (francia)
1990-2007: Lennart Johansson (svéd)
2007-2015: Michel Platini (francia)
2015-2016: Ángel Maria Villar (spanyol, ügyvezető elnök)
2016- : Aleksander Ceferin (szlovén)
Gavalovits Sándor
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.