Ligue 1: Kiütötték a PSG-t, botrány a Lyon meccsén – videóval

A francia bajnokság hétvégi 16. fordulója újabb érdekes eredményeket hozott. A címvédő PSG idei fölénye nem egyértelmű, a hétvégi fordulóban újabb vereséget könyvelhettek el Cavaniék, a Monaco pedig továbbra is ontja a gólokat.

15289049_1369301476435260_5289225356443892368_o

Montpellier – PSG 3:0 (1:0)
Helyszín: Stade de la Mosson (Montpellier) 17 132 néző Vezette: Varela
Gólszerzők: Lasne (42.), Skhiri (48.), Boudebouz (80.)
Sárga lap: Nkunku (18.), Cavani (58.)
Kiállítva: –

A forduló legnagyobb meglepetését a Montpellier csapata produkálta, miután sima 3:0-ás vereséget mért a címvédő párizsi alakulatra. A hazaiak a 42. percben Lasne révén szereztek vezetést a félidő hajrájában. Fordulás után rögtön növelte előnyét a Montpellier Skhiri révén amire a párizsiaknak nem volt válasza, sőt a 80. percben Boudebouz is betalált így komoly verést mértek a címvédő PSG-re a hazaiak. A PSG a szezon során harmadik vereségét könyvelhette el. A rivális Monaco élt is a lehetőséggel és hazai pályán 5:0 arányban ütötte ki, a Bastia együttesét Falcao duplájával. A kolumbiai játékos mellett Mbappe, Carillo, és Lemar talált a hálóba és a hercegségbeliek a Nice csapatától ideiglenesen átvették a vezetést. A Lyon a Metz otthonába lépett pályára és 1:0-ás hazai vezetésnél botrány tört ki és a játékvezető idő előtt lefújta a mérkőzést. A találkozón Antonio Lopest ápolták a 30. percben mikor a metzi szurkolók pirotechnikai eszközöket dobáltak a pályára, a Lyon portugál kapusa mellett petárdák robbantak. Jean-Michel Aulas, a Lyon elnöke elmondta: Lopes fejfájásra és szédülésre panaszkodott, kórházba kellett szállítani, ráadásul a segítségére siető csapatorvos is megsérült.