Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
A manchesteri szurkolóknak egyelőre várniuk kell, hogy kiderüljön: vajon érkezik hozzájuk Antoine Griezmann, avagy sem. Guillem Balague viszont nem csak az átigazolási pletykákról, hanem szokás szerint az aktuális spanyol bajnoki fordulóról is lemondta a véleményét.
Diego Simeone ideje meg van számlálva az Atleticónál. Az Alaves elleni döntetlen is azt mutatja, amit már hetek óta látni: a Matracosok lendülete megtört és változásokra van szükség. Cholo legszívesebben maradna még egy évet, ahogy a játékosok és a vezetők is ezt szeretnék. Valamit viszont tenni kell. Vagy az argentin trénernek kéne elmennie, vagy néhány játékost kéne kicserélni. Kezd bepunnyadni az Atleti és már nem harapnak úgy idén – kérdés, vajon mi fog történni ez ügyben a következő hónapokban.
Bármi is lesz, valószínűleg nagyon komoly hatást gyakorol majd egy másik döntésre: Antoine Griezmann elképesztő ajánlatokat kap Manchesterből és bármikor leléphet. A francia azonban egyelőre kivár. Nem mindegy, hogy Simeone megy, vagy marad. Griezmann számára gyaníthatóan ez a dolog nem a pénzről szól, különben már egy korábbi MU-s ajánlatra már simán rábólintott volna. Várunk és hamarosan kiderül, miként döntött.
A technológia fejlődése 2017-ben már a labdarúgásban is megmutatkozik, habár Spanyolország ilyen téren sosem tartotta a lépést a többiekkel. Sok újítás van, ami többnyire csak nagy késéssel, vagy egyáltalán nem érkezik meg a hispánokhoz. Sokszor azért, mert ők nem kezdenek el követni ész nélkül minden új hóbortot, nem túl nagy divatkövetők. Vannak esetek viszont – a mostani is ilyen – amikor egyértelműen hibát követnek el, ha nem tartják a lépést a korral. A Barcelona hétvégi bajnokiján nem adtak meg minimum egy olyan gólt, ami a lassítások alapján átment a vonalon, vagyis gólt kellett volna ítélni. Erre van már kész technológia, amit a legtöbb rangos eseményen már használnak is – a La Liga viszont nem tartozik ezek közé.
Ennek oka többek között az, hogy a FIFA csak két ilyen gólvonaltechnológiát engedélyez – a spanyolok viszont egy olyat szeretnének használni, amilyet egyelőre nem engednek a szabályok. Ez azért van így, mert a Mediapro nevű céggel a spanyol szövetségnek van egy megállapodása már korábbról és elég szoros a kötelék a két fél között. A Mediapro technológiája lenne tehát ideális a spanyoloknak, a FIFA viszont egyelőre ezt még nem engedélyezte. Várhatóan változások történnek majd ezen a téren a közeljövőben.
Ez a téma ha másra nem is, de arra jó volt, hogy elvonja a figyelmet a gyengén játszó Barcelonáról. A katalánok idén már nem először fogtak ki rossz napot, de ezúttal ezt Luiz Enrique sem titkolta. A Barca trénere elmondta a meccs után, hogy szerinte is egynél több pontot érdemelt volna a Betis, továbbá elfogadta a kritikákat, miszerint csapata nem alakított ki elég helyzetet és a cserék sem sültek el túl jól. A Barcelona nem nyújt egyenletes teljesítményt, egyre kevésbé dominánsak a középpályán – minden az első hármason múlik, jó ideje már. Szóval ha az MSN-hez nem jutnak el a labdák gond nélkül, akkor van baj.
Sokan mondják, hogy gondok vannak az egyéni kvalitásokkal a Barca középpályáján, de ez valójában nincs így. Rafinha, Denis Suarez, Busquets, Iniesta és Rakitic jó játékosok – a probléma azzal a rendszerrel van, amit Enrique próbál rájuk erőltetni.
Nem ez volt a Real Madrid legjobb vasárnapja, habár 3-0-ra nyertek. A Sociedad egy nagyon intelligens tervvel állt elő, amit az első félidőben remekül meg is tudtak valósítani. Nyomás alá helyezték Casemirót, de ezzel együtt sikerült Kroost és Kovacicot is kivonni a játékból. A középső hármasnak nem sok ráhatása volt a játék alakulására a meccs elején. A madridiak túl direkten próbálták megjátszani a labdákat és úgy egyáltalán képtelenek voltak megtartani a játékszert. Az első félidőben helyenként 75% körül is birtokolta a bőrt a Sociedad, a Real Madrid pedig nem követett el túl sok mindent, hogy ezt megakadályozza. A le-, visszatámadások erőtlenek voltak, ami majdhogynem megágyazott a baszkoknak.
Eusebio legénységének meg is voltak a maga lehetőségei, ám ki nem tudtak használni egyet sem – ellenben a hazaiakkal, akik az első kaput találó lövésükkel vezetéshez kerültek Kovacic révén. Nem volt ez egy különösebben kiemelkedő teljesítmény a madridiaktól, ahogy CR kapcsán még a csapattársai sem nagyon értik, hogy mi van vele. Jó, lőtt egy gólt és adott egy gólpasszt, ettől függetlenül az idő nagy részében el volt tűnve és egyáltalán nem tűnt élesnek (önmagához képest). A győzelem persze megvan és ez a lényeg. A Barca nem tudott pontokat tenni a táblára, így a Real nagy szerencséjére az üldözők sincsenek kirobbanó formában.
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.