Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
Június 17. és július 2. között rendezik meg Oroszországban a 10. Konföderációs Kupát. Az első torna óta eltelt 25 év alatt 9 kupát rendeztek meg, amely során sok minden történt. Ezeket vesszük most sorra röviden statisztikák és érdekességek formájában!
Ezért a trófeáért folyik majd a harc (Forrás: rt.com)
A legelső Konföderációs Kupát 1992-ben rendezték meg Szaúd-Arábiában, ám az első két kiírásban még hivatalosan Fahd király-kupának hívták. Először még csak négy, viszont másodjára már hat csapat vett részt a tornán. Jelenleg az Ázsia-kupa, a Copa America, a CONCACAF-aranykupa, az OFC-nemzetek kupája, az Európa-bajnokság és a világbajnokság győztesei vesznek rajta részt.
Ahogy az előző bekezdésben is említettük, a Konföderációs Kupán a kontinensbajnokságok nyertesei vesznek részt, illetve a következő világbajnokságnak helyet adó ország, ami jelenleg Oroszország. Előfordulhat az is, hogy a világbajnok egyben a saját kontinensbajnoka is, ezért ilyenkor a kontinensbajnokság döntőjének másik résztvevője is kvalifikálja magát a sorozatba. A 2005-ös kupán Brazília volt a világbajnok és a Copa America győztes is, ráadásul a következő világbajnokság házigazdája Németország volt, akik a világbajnoki döntő másik résztvevői is voltak. Ebben az esetben a Copa America finálé másik résztvevője vett részt a kupában, aki akkor Argentína volt.
Brazília a címvédő (Forrás: sikids.com)
1992-es alapítása óta a döntőbe legtöbbször Brazília jutott, szám szerint öt alkalommal, ebből négyszer meg is nyerték a tornát, ahogy a legutóbbi 2013-as kupán is Spanyolország ellen hazai közönség előtt. Ezzel ők a legtöbb Konföderációs Kupát nyerő ország is. Argentína háromszor döntőzött, de ebből csak egy alkalommal tudtak nyerni, az első tornán, 1992-ben a házigazda Szaúd-Arábia ellen. Franciaország kétszer került döntőbe, és mind a kétszer nyerni tudtak. Argentína mellett Dánia és Mexikó egyszeres győztesek.
Ronaldinho szerezte a legtöbb gól a Konföderációs Kupákon (Forrás: FIFA.com)
A Konföderációs Kupák örökös gólkirálya holtversenyben Ronaldinho és a mexikói Cuauhtémoc Blanco egyaránt 9 góllal. Őket Fernando Torres követi összesen 8 találattal, a harmadik helyen pedig két brazil játékos, Adriano és Romario áll 7-7 góllal. Érdekesség, hogy Romario mind a 7 gólját az 1997-es szaúd-arábiai tornán lőtte, a 2001-es kupán pedig, amit Japán és Dél-Korea együtt rendezett, 7 játékos lett holtversenyben gólkirály, de mindannyian csak 2 találatig jutottak. Emellett elég sok játékos, szám szerint 11 ért el mesterhármast a Konföderációs Kupák történetében.
Sajnos egy tragikus esemény is beárnyékolja a tornát. A 2003-as Konföderációs Kupán a Kamerun–Kolumbia elődöntő 73. percében a kameruni Marc-Vivien Foé összeesett a pályán. 45 percig próbálták újraéleszteni, de már nem tudták az életét megmenteni.
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.