El: a Villarreal és Kádárék is hozták a papírformát

Elkezdődött az Európa-liga 2017/2018-as szezonja is, melynek első fordulójára ma este került sor. A 19 órakor kezdődő meccsek egyikén lépett pályára Kádár Tamás csapata, amely a kezdeti nehézségek ellenére simán nyert, akárcsak a Villarreal. Ezen kívül győzött még a Slavia Praha is, a Young Boys pedig kisebb meglepetésre ikszelt a Vidit kiejtő szerb gárdával.

IMG_20170914_210905Bakambu lőtte a Villarreal második vezető gólját az Astana ellen (forrás: twitter.com/EuropaLeague)

UEFA EURÓPA-LIGA, 1. FORDULÓ – A-CSOPORT

A spanyol Villarreal nem adott sok esélyt a vendégeskedő kazah Astana számára. Már a 16. percben Sansone révén előnybe került a hazai gárda (1-0), majd a szünet után ugyan egyenlített a vendégcsapat, amikor is a 68. minutumban Logvinenko szöglet utáni fejese akadt be (1-1), ám így is végül kettővel nyert a Villarreal. A 75. percben Bakambu volt eredményes (2-1), majd két perccel ezt követően Cheryshev közelről lőtt gólt, ezzel beállítva a végeredményt, és hozva a papírformát a csapatának (3-1).

Villarreal – Astana • 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Sansone (16.), Bakambu (75.), Cheryshev (77.), ill. Logvinenko (68.)

A Slavia Praha hazai pályán ért el szűk sikert az izraeli Maccabi Tel-Aviv ellen. A prágai alakulat 12. minutumban szerzett gólja három pontot ért, melyet a cseh fővárosi klub Necidnek köszönhet, aki fejjel talált be.

Slavia Praha – Maccabi Tel-Aviv • 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Necid (12.), ill.

Az A-csoport állása az első fordulót követően

IMG_20170914_212347

UEFA EURÓPA-LIGA, 1. FORDULÓ – B-CSOPORT

A kijevi Dinamo kezdőjében ott volt Kádár Tamás, aki végigjátszotta a Skenderbeu elleni találkozót. Az ukrán gárda volt a meccs favoritja, ám ennek ellenére az albán együttes került előnybe Muzaka révén az első félidő végéhez közeledve. A fordulás után viszont szinte azonnal fordított is a Dinamo, melynek első gólját a 47. percben Sydorchuk szerezte szabadrúgásból (1-1), majd két perccel később Junior Moraes talált be (2-1)! A 65. minutumban a hazaiak Mbokani révén a végeredményt is beállították tizenegyesből (3-1), így a kezdeti nehézségek ellenére könnyen hozta a papírformát Kádár csapata.

Dinamo Kijev – Skenderbeu • 3-1 (0-1)
Gólszerzők: Sydorchuk (47.), Junior Moraes (49.), Mbokani (65. – büntetőből), ill. Muzaka (39.)

A csoport másik meccsén a Vidit kiejtő Partizan a svájci Young Boys otthonába látogatott. Egy korai gyors gólváltásnak köszönhetően ki is alakult a végeredmény, kevesebb mint negyedóra alatt. A 11. minutumban Jankovic vette be a berni együttes kapuját (0-1), majd három perccel később jött az egalizálás Fassnacht révén, aki a kipattanót vágta be (1-1). A végéig már nem változott az eredmény, így pontosztozkodással ért véget ez a meccs.

Young Boys – Partizan • 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Fassnacht (14.), ill. Jankovic (11.)