FEB: Kilencszázezer forintos rangadó

Ismét kedd, ismét összeült a Fegyelmi Bizottság, amelynek korábbi döntését túlzónak tartják a Ferencvárosnál.

620x0

Ugyan az ultrák hiányoztak a Ferencváros kapuja mögül, ám így is hangulatos meccset vívott egymással a házigazda és a Videoton, ellenben a szövetség a zöld-fehérek felé egy 400 ezer forintról szóló határozattal lépett. Az indoklás szerint a fővárosiak szurkolói másokat megbotránkoztató magatartást tanúsítottak. A Videoton ugyanezen okból, valamint pirotechnikai eszközök használata miatt kapott 500 ezer forintos bírságot.

A DVTK viszont örülhet, az MLSZ ugyanis mérsékelte a PAFC elleni találkozó után kiszabott félmilliós szankciót, 450 ezer forintra csökkent a borsodiak büntetése.

Ami az eltiltásokat illeti, mind James Manjrekar (Vasas), mind Tamás László (Balmazújváros) egy bajnokit kénytelen kihagyni.

Itt érdemes kitérni a Ferencváros – Debrecen bajnoki után hozott döntésre. Az MLSZ akkor három meccsre bezáratta a hazai ultrák szektorait a Groupama Arénában, illetve első fokon 3 milliós pénzbüntetést szabott ki, melyet a klub fellebbezése után 10 millióra emelt, a szektorbezárást fenntartva. Orosz Pál és Kubatov Gábor volt a hétfő esti Sport7fő vendége az M4 Sporton, ott beszéltek az ominózus eseményeket követő döntési mechanizmusról. „Meglepett minket az MLSZ döntése, mert tényekkel alátámasztott fellebbezést nyújtottunk be – fogalmazott a vezérigazgató. – Pont Csányi Sándor elnök úr volt az, aki márciusban azt mondta, szeretnék elérni, hogy a törvény úgy módosuljon, ne legyen kötelező a személyazonosság ellenőrzése a mérkőzésre belépéskor. Ezzel szemben a fellebbviteli határozatban az áll, többek között azért emelték meg háromszorosára a büntetésünket, mert gyengítettünk a beléptetésen.”

Nem vitatjuk, hogy büntetést érdemlünk, mert ami történt, az nem elfogadható. – Kubatov Gábor

Ehhez az elnök hozzátette, még mindig náluk a legszigorúbb a beléptetés… „Még így is a Ferencvárosnál van a legszigorúbb beléptetés. A nem vénaszkennereseknek is be kell mutatniuk a személyigazolványukat, szurkolói kártyájukat, igen hosszú procedúra a beléptetés. Nem vitatjuk, hogy büntetést érdemlünk, mert ami történt, az nem elfogadható. Van egy klub a magyar fociban, amely mindent megtesz a beazonosítás érdekében, közreműködik a rendőrséggel. Jelenleg huszonkét beazonosított ember ellen zajlik rendőrségi eljárás. A klub beazonosította a rendbontókat, felfüggesztette a szurkolói kártyájukat, mégis emelték a büntetésünket.”

A példátlan eset után kiemelte Kubatov, hogy a történtek ellenére sem szeretnék büntetni az ártatlanokat ötven felelőtlen személy miatt. „Nem lehet mindenre felkészülni. Megállapodtunk a szurkolókkal, a stadionon belül sem verbális, sem fizikai erőszaknak nincs helye. Mégis megtörtént az eset, csalódottak vagyunk. Van néhány ember, aki ezt az egyezséget felrúgta. Most több ezren, több tízezren szenvedünk, mert ötven ember nem tudott viselkedni.” Orosz Pál és Kubatov egyetértett abban, hogy igazukat egy felsőbb szerv előtt tudják bizonyítani. „Nem szeretnénk visszalépni a szurkolókkal kötött megállapodástól – hangsúlyozta Orosz. – Nem akarunk ártatlanokat büntetni. Reméljük, a jövőben minden rendben lesz! Igazságtalannak érezzük a szövetség döntését, nem szeretnénk ennyiben hagyni.” „Van még egy fellebbezési fórum, ott megpróbáljuk bizonyítani az igazunkat. Abban reménykedem, hogy mi fradisták vagyunk annyira értelmesek, hogy még egyszer ilyen nem fordul elő a stadionunkban.” – tette hozzá az elnök.”

~GS~