Chelsea: Conte kifakadt, pénzről és Manchesterről beszélt

Antonio Conte tavaly vette át a Chelsea labdarúgócsapatának irányítását és rögvest Premier League címre vezette a csapatot. Idén azonban távol állnak a címvédéstől, Pep Guardiola és a Manchester City eddig lesöpri a mezőnyt, sőt a Manchester United is előttük van. A Bajnokok Ligájában Fortuna nem állt melléjük, az FC Barcelona neve került melléjük a sorsoláson és az átigazolási piacon sem úgy mennek már a dolgok, mint régen. Hol van a pénz és Roman Abramovics csapatába vetett hite. Kongatni kell a Stamford Bridgen a vészharangot, vagy ez csak pár a közvéleménynek szánt gondolat!? Valós probléma, vagy figyelemfelkeltés, netán oktalan magyarázkodás a gyengébb szereplés miatt? Mindenki döntse el maga.

antonio-conte-chelsea-graphic_3420876

Londonban 2003-ban nagyot fordult az élet. Pontosabban a Stamford Bridgen, amikor is az orosz milliárdos Roman Abramovics megvásárolta a Chelsea csapatát. Pénzt nem sajnálva Európa elitcsapatai közé emelte a klubot, mely azóta ötször ült fel a Premier League trónjára, négyszer nyert FA-kupát és három ízben Ligakupát. A BL-ben kétszer is a fináléig menetelt, 2008-ban kikapott büntetőkkel a Manchester Unitedtől, míg 2012-ben felért a csúcsra a Bayern München legyőzésével. Egy évre rá az Európa-ligában emelhették a játékosok magasra a trófeát, miközben a piaci viszonyok rájuk is kihatással vannak – “Sokan még mindig azt hiszik, hogy ez még mindig a 10 évvel ezelőtti Chelsea, pedig ez nem igaz. Nem tudunk már pénzügyileg versenyezni a két manchesteri klubbal. Egyszerűen nincs ellenük esélyünk top játékosok megszerzésére. – nyilatkozta a Chelsea trénere Antonio ConteHa megakarsz szerezni egy Neymart, Ronaldot, Messit, vagy Sánchezt ki kell fizetned 20 millió fontot neki évente, amire a mi csapatunk nem képes jelenleg.”

Itt azért halkan megjegyeznénk, hogy a tíz legjobban fizetett Premier League játékos közül kettő a Chelsea alkalmazásában áll – bővebb lista és részletek ITT!

“Soha nem voltunk és nem is leszünk versenyben az ilyen kaliberű játékosokért. Egy példa: Morata árát úgy szereztük meg, hogy közben eladtunk egy Diego Costát. A két manchesteri klub az egész labdarúgásra veszélyes lehet emiatt. A tavalyi szezon egy apró csoda volt, viszont hiszek benne, hogy a kemény munkának megvan a gyümölcse. Amikor közeledik egy átigazolási időszak, akkor fel kell készülnie egy klubnak és komoly euró tízmilliókat érő döntéseket kell hozni arról, hogy sztárjátékost vegyünk tömérdek pénzért, vagy 20-30 millióért fektessünk fiatalabb tehetségekbe. Nekünk jelenleg utóbbi a filozófiánk.” – zárta gondolatmenetelét az olasz tréner