Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
Mindig is érdekes volt az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) megítélése. Van aki imádja, de van egy igen nagy réteg, mely nem tartja sokra, vagy nem néz szívesen olasz focit. A Premier League, vagy éppen a La Liga népszerűségét tekintve lesöpri a Serie A-t az európai futballtérképről, de sokan még a Bundesliga meccseket is előbb nézik meg, nem beszélve a feltörekvő Ligue 1-ről a francia csapatokkal. Mindezek ellenére a Juvetus, az AC Milan, az Inter, az AS Roma, vagy éppen az SS Lazio azért hajlamos a televízió elé ültetni a szurkolókat. Ezen klubok nem csak hazájukban, de az európai futballtérképen is jelentenek valamit, van jelenük, vagy éppen hathatós múltjuk. Milánó büszkeségei évek óta nincsenek a legjobbak között, a Parma pedig a másodosztályban tapossa jelenleg az ösvényt az élvonal felé. Hosszú évek óta a Juventus számít az egyeduralkodónak, őket követi a Roma és a Napoli, valamint évről-évre kopogtat a Lazio is a BL-t érő helyek valamelyikéért.
A jelen árnyékában viszont ott a múlt, olyan labdarúgókkal, melyeket aki látott, az sose feled, sőt ezáltal az új generációk is hallanak róluk. Hogy kik taposták az olasz foci ösvényét az 1990-es években az ezredforduló előtt? Zseniális, ikonikus, egyedi karakteres játékosok, akikből most összeállítottak egy álomcsapatot. Del Pero, Zidane, Davids és Buffon is erősítette a Juventus csapatát, közülük, illetve az egész álomcsapatból már csak Buffon aktív labdarúgó. Ki ne emlékezne a pitbull becenévre hallgató szemüveges hollandra, vagy az aranylabdát nyerő zseniális franciára, aki jelenleg a Real Madrid csapatát irányítja. Továbbá Del Piero, akinek lövései, tekerései gyakorlatilag beégtek a retinába. Az AC Milan olyan játékosokat tud felsorakoztatni, mint Gullit, Rijkaard, vagy éppen az elnyűhetetlen védő Maldini, akinek a neve egybefonódott a manapság oly kevés labdarúgó kapcsán használható klubhűség fogalmával. A főváros két ellenpólusa, a Lazio és a Roma is ad egy-egy játékost, Nesta és a brazil Cafu személyében. Előbbi mellett a védelem tengelyében a Parma labdarúgója, a későbbi világbajnok és aranylabdás Cannavaro. Végezetül pedig Ronaldo, akit sokan csak az egyetlennek és az igazinak neveznek meg. Ő az Inter gólzsákjaként vonult be a klub és a Serie A történelemkönyveibe.
Igen illusztris névsor és még a kispadra is össze lehetne szedni egy hasonlóan erős cseresort. Kíváncsiak lennénk rá, hogy ez a csapat mire lenne képes a jelenben, meddig menetelnének a BL-ben, mit játszanának a jelenkor legjobb és legeredményesebb csapataival szemben. Könnyen lehet, hogy egy világverő tizenegy áll a lenti képen, megmerjük kockáztatni.
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.