Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
A 2018-as oroszországi világbajnokság túl van a nyitómérkőzésén, ami a házigazda nagy arányú győzelmével végződött. A torna második napján az A-csoport másik mérkőzését, illetve a B-csoport meccseit játsszák le.
Forrás: sportingnews.com
Oroszország és Szaúd-Arábia mellett Uruguay és Egyiptom került az A-csoportba. Mohamed Szalah első vb-jére készül, de Egyiptom sem túl tapasztalt, hiszen legutoljára 1990-ben sikerült kvalifikálniuk magukat a tornára, és akkor is kiestek a csoportkörben. Uruguay ennél jóval rutinosabb, hiszen kétszeres világbajnok, igaz ezeket 1930-ban és 1950-ben szerezték, míg a 2000-es években a legjobb eredményük egy negyedik hely volt.
Szalah miatt nagyon sokan aggódtak, hogy a Bajnokok Ligájában összeszedett vállsérülése miatt nem lehet ott a világbajnokságon, ám a legutóbbi hírek szerint már ma is kezdő lesz a Liverpool játékosa. Uruguayból sem fognak hiányozni a nagyobb nevek, mint Cavani, vagy Luis Suarez, akinek ezen a tornán mindenképp oda kell figyelnie a viselkedésére, mert nagy szüksége lesz rá a csapatának: 2010-ben kiállították, mert a kapuban állva kézzel ütött ki egy hálóba tartó labdát, 2014-ben pedig Chiellini megharapása miatt négy hónapra eltiltották.
Eddig Egyiptomot és Uruguayt tartották a csoport két nagy esélyesének, ám a nyitómérkőzésen Oroszország 5-0-ra gálázott Szaúd-Arábia ellen, így már a háziigazdát sem szabad fél vállról venni.
Míg Irán már az előző, 2014-es világbajnokságon is részt vett, Marokkó 1998 után jutott ki először a tornára. A csoportsorsolásuk nem sikerült igazán jól, hiszen Spanyolországot és Portugáliát kapták meg egyszerre, de biztosan mindent megfognak tenni azért, hogy meglepetést okozzanak. Ha a játékoskeretet nézzük, Marokkó áll jobban, hiszen több európai topklubban futballozó játékosa is van, mint például a Juventusból Mehdi Benatia, vagy a Real Madridból Achraf Hakimi. Irán ebből a szempontból rosszabbul áll, de azért ott is megvan a nemzetközi rutin a légiós labdarúgóik által. Marokkó eddigi legjobb szereplése egy nyolcaddöntő volt 1986-ban, Irán viszont még soha nem jutott tovább a csoportkörből.
Forrás: telegraph.co.uk
A nap és talán a csoportkör rangadója az Ibériai-félsziget két országának összecsapása lesz. A spanyoloknak nem indult túl jól a világbajnokság, mivel a kezdés előtt mindössze egy nappal kirúgták Julen Lopetegui szövetségi kapitányt, mert aláírt a Real Madridhoz, de csak a torna után kezdte volna meg a madridi munkát. Helyét Hierro vette át, aki mint sportigazgató hiába ismeri a válogatottat, mégsem lesz ugyanaz a helyzet, mint eredetileg lett volna. A másik oldalon viszont örülhetnek a portugálok, mert így talán több esélyük lehet nyerni.
Portugália regnáló Európa-bajnokként vág neki a tornának, és nem titkolt céljuk, hogy a vb-trófeát is hazavigyék. Fernando Santos szövetségi kapitány kicsit felkavarta a keretet, és több fiatal tehetséget is behívott. A spanyoloknál sem volt ez másképp, hiszen Lopetegui vitte véghez a válogatott fiatalítását, miután a mindent megnyerő válogatottjuk a 2014-es tornán kifulladt.
Cristiano Ronaldo madridi csapattársaival fog szembenézni, ahogy Sergio Ramosnak is az lesz az első számú feladata, hogy megállítsa a portugál gólzsákot. Mindkét játékos biztosan oda fogja tenni magát, hiszen minden bizonnyal ez lesz utolsó világbajnokságuk.
A mérkőzés esélyesét nehéz lenne megnevezni, mert ez a lelkileg kicsit megingott spanyol válogatott azért igen nagy erőt képvisel még mindig, Portugália viszont már az Eb-n is megmutatta, hogy bár nem tűnnek esélyesnek, azért ne írja le őket senki.
Minden, amit a világbajnokságról, annak jelenéről és múltjáról tudni érdemes. Csoport és csapatbemutató cikksorozat, visszatekintő, avagy minden torna története és érdekességei, legek, statisztikák, egyedi és érdekes témák. A világbajnoki kisokos a torna nyitónapjáig minden nap újabb és újabb cikkekkel, témákkal bővül. A FociClub.hu csapata helyzetbe hoz, avagy tarts velünk a tornai kezdetéig és a vb alatt egyaránt, s ígérjük nem maradsz le semmi fontosról.
A FociClub.hu vb-visszatekintő című rovatában az eddigi 20 torna történetével, érdekességeivel és győzteseivel ismerkedhettek meg. Minden egyes évszám alatt ott egy “kisokos”, avagy tudj meg mindent a sportág legrangosabb eseményéről. Az évszámok kattinthatóak, a nyitómeccsig minden nap bemutatunk egy újabb és újabb tornát. Kellemes kalandozást térben és időben.
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.