Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
Már javában zajlanak a 2018-as oroszországi világbajnokság csoportmeccsei. Az F-csoportból hátramaradt a Svédország és Dél-Korea mérkőzés, míg Angliát és Belgiumot összesorsolták a G-csoportban, ám mielőtt találkoznak, még Tunéziával és Panamával kell megmérkőzniük.
A svéd válogatott 12 év után tért vissza a világbajnokságra, ám ide már nem jött velük az Európa-bajnokság után visszavonuló sztárjuk, Zlatan Ibrahimovic. Dél-Korea 1986 óta minden tornán részt vett, legjobb helyezésük pedig egy negyedik hely volt 2002-ben. A rutin tehát a dél-koreaiak mellett szól, de a svédek még okozhatnak meglepetést, ahogy azt a pótselejtezőben is tették Olaszország kiütésével. A két válogatott először az 1948-as olimpián találkozott, ahol Svédország 12-0-ra nyert az ázsiaiak ellen, azóta pedig csak egyszer, egy barátságos mérkőzésen játszottak egymással, ami szintén az európaiak sikerét hozta.
Várható kezdők:
Svédország: Olsen; Lustig, Granqvist, Lindelof, Augustinsson; Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg; Berg, Toivonen.
Dél-Korea: Seunggyu; Yong, Younggwon, Hyunsoo, Jooho; Sungyueng, Wooyoung; Heechan, Jaesung, Heungmin; Shinwook
Forrás: bleacherreport.com
Panama történetének első világbajnoki mérkőzésére készül, míg Belgium igazán rutinos résztvevője a tornának, sőt, jelenleg az egyik legerősebb kerettel rendelkezik. Elől minden bizonnyal a Mertens – Hazard – Lukaku hármas fogja megrohamozni a közép-amerikai csapat kapuját, akik viszont szinte biztosan egy védekező taktikát fognak választani. Éppen ezért nagyon érdekes lesz, hogy a támadásra berendezkedett Belgium, hogyan fogja tudni feltörni a panamaiak falát. Egy biztos, a vb eddigi mérkőzésein a nagyobb csapatok nem villogtak a betömörülő védelmek ellen. Belgium egyébként kifejezetten jó statisztikával rendelkezik a közép-amerikai csapatokkal szemben, hiszen 1986 óta 11 innen érkező ellenféllel találkoztak, és végig veretlenek maradtak. A két válogatott egyébként még soha nem játszott egymással.
Várható kezdők:
Belgium: Courtois; Vertonghen, Boyata, Alderweireld; Witsel, De Bruyne, Carrasco, Meunier; Mertens, Hazard; Lukaku
Panama: Penedo; Roman Torres, Escobar, Davis, Murillo; Gabriel Gomez, Godoy, Cooper, Barcenas, Jose Luis Rodriguez; Blas Perez
Forrás: goal.com
Anglia nem gondol örömmel vissza a legutóbbi, 2014-es világbajnokságra, hiszen egyetlen győzelem nélkül estek ki még a csoportkörben. Azóta már több edző is megfordult náluk, ám végül Gareth Southgate lett a jó választás, aki ráadásul meg is fiatalította a válogatottat. Ezt az is bizonyítja, hogy a 2014-es keretből csak Gary Cahillt, Phil Jonest, Jordan Hendersont, Raheem Sterlinget és Danny Welbecket vitte magával Oroszországba is. Tunézia 2006-ban jutott ki a világbajnokságra utoljára, és annak ellenére, hogy ők tűnnek esélytelenebbnek, a torna előtti felkészülési mérkőzéseken megmutatták, hogy kemény és szervezett ellenfelek lesznek a világbajnokságon.
A két csapat az 1998-as vb-n is a G-csoportban szerepelt, ám akkor a nyitómérkőzést játszották, ami 2-0-ás angol sikerrel végződött. Ezen a mérkőzésen debütált a válogatottban az angolok szövetségi kapitánya, Gareth Southgate is.
Várható kezdők:
Tunézia: Hassen; Meriah, Syam Ben Youssef, Bronn, Maaloul; Skhiri, Badri, Sassi; Fakhreddine Ben Youssef, Khazri, Sliti.
Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young; Sterling, Kane.
Minden, amit a világbajnokságról, annak jelenéről és múltjáról tudni érdemes. Csoport és csapatbemutató cikksorozat, visszatekintő, avagy minden torna története és érdekességei, legek, statisztikák, egyedi és érdekes témák. A világbajnoki kisokos a torna nyitónapjáig minden nap újabb és újabb cikkekkel, témákkal bővül. A FociClub.hu csapata helyzetbe hoz, avagy tarts velünk a tornai kezdetéig és a vb alatt egyaránt, s ígérjük nem maradsz le semmi fontosról.
A FociClub.hu vb-visszatekintő című rovatában az eddigi 20 torna történetével, érdekességeivel és győzteseivel ismerkedhettek meg. Minden egyes évszám alatt ott egy “kisokos”, avagy tudj meg mindent a sportág legrangosabb eseményéről. Az évszámok kattinthatóak, a nyitómeccsig minden nap bemutatunk egy újabb és újabb tornát. Kellemes kalandozást térben és időben.
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.