Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
Minden idők egyik, ha nem a legfurcsább világbajnokságát követhetjük figyelemmel, hiszen az eddigi találkozók között gól nélküli döntetlen nem született, míg a büntetők számában is rekorderré vált az oroszországi torna.
Az Irán ellen befújt portugál volt a tizenkilencedik, a tornán az ötödik kihagyott büntető.
Kezdjük a gólokkal. A korábbi rekordot az 1954-es svájci világbajnokság tartotta, amely huszonhat meccsen mindig hozott gólt, míg az előtte és az utána lévő tornákon volt legalább egy gól nélküli döntetlen. Most az első huszonhat csoportmeccsen is láttunk gólt, s aki azt hitte, megtörik a széria, csalódnia kellett, lévén a huszonhetedik összecsapás – Dél-Korea – Mexikó – is három gólt hozott. Ráadásul az össztermés is igencsak megnőtt az előző mundialokhoz képest, ugyan az egy meccsen született gólok tekintetében továbbra is az 1954-es Ausztria – Svájc (7:5) tartja a rekordot, ezt követi a magyarok El Salvador elleni összecsapása 11 találattal, majd következik egy Magyarország – Dél Korea összecsapás (9-0, 1954), Jugoszlávia – Zaire (9-0, 1974). Ezt megközelítette a 2002-es Németország – Szaúd-Arábia (8-0). Míg most az angolok hintettek egy hatost Panamának, igaz kaptak is egyet. Jelen pillanatban 97 találatnál áll a mutató, így könnyen megdőlhet az 1998-as és a 2014-es rekord is. Az említett két tornán egyaránt 171-szer zörgött a háló.
Ansarifard a huszadikat értékesítette.
Szintén rekord, hogy korábban ennyi (20) tizenegyest nem ítéltek meg egy tornán sem, s még csak a csoportkör utolsó harmadánál járunk. Ebből tizenötöt értékesítettek, ötöt pedig kihagytak.
A gólszám még növekedhet, az azonban biztos, hogy a 171 találatot ’98-as és 2014-es torna rekordja megdőlhet. A csoportkör jelenlegi szakaszában 97 gólt szereztek a csapatok, és még van tizenkét csoportmeccs valamint tizenhat találkozó az egyenes kieséses szakaszból.
A mexikói Rafa Marquez az ötödik világbajnokságán is pályára lépett.
Ami a gólszerzőket illeti, aligha lesz elég hat gól a torna gólkirályi címéhez, lévén négy éve James Rodrigueznek (Kolumbia) elég volt ennyi az aranycipőhöz. A sorozat mostani állása szerint ketten állnak négy találaton, míg egy labdarúgó ötnél jár. A rekorder Just Fontaine, aki az 1958-as tornán tizenhárommal zárt, őt követi Kocsis Sándor négy évvel korábbról, a dobogóra Gerd Müller fért föl tíz góllal 1970-ből. A legnagyobb esélye Harry Kane-nek, Romelu Lukakunak és Cristiano Ronaldónak van, hogy túlszárnyalja valamelyiküket, persze csak akkor, ha kitart a formájuk, és Anglia, Belgium vagy Portugália minimum a döntőig menetel.
Esszam El-Hadari az új korelnök. Kivédett tizenegyes ellenére búcsúzott hazája, Egyiptom.
Azonban korrekord is született, miután a Szaúd-Arábia – Egyiptom összecsapáson kezdőként jutott szóhoz Esszam El-Hadari, az egyiptomi kapus 45 évesen és 162 naposan védett, ezzel Faryd Móndragon rekordját adta át a múltnak. A kolumbiai cerberus 43 évesen és 3 naposan védett 2014-ben Brazíliában.
A vb 2018 rekordjai (zárójelben a korábbi rekord):
Tizenegyesek: 20 (18, 1998, 2002)
Ebből értékesített: 15 (17, 1998)
Korrekord: Esszam El-Hadari (Egyiptom, 45 év 162 nap; Faryd Móndragon, kolumbiai, 43 év 3 nap, 2014)
VB-szereplés: Rafa Marquez (5, 2002, 2006, 2010, 2014, 2018) A mexikói csapatkapitány 2002-ben tévedésből került be a vb-keretbe, azóta azonban kirobbanthatatlan a korábbi barcelonai spíler, aki Argentína ellen az ötödik tornáján lépett pályára. Korábban Gianlugi Buffon, a jelenleg aktív játékosok közül Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Andrés Iniesta is többek között (2006, 2010, 2014, 2018) négyig jutott, valamint a német Lothar Matthäus (1982-1998),míg a honfitárs Antonio Carbajal szerepelt öt világbajnokságon (1950 és 1966 között).
Eddig tehát ezek a rekordok dőltek meg, de akadt egy, ami majdnem csatlakozott ezekhez. A kolumbiai Carlos Sanchez kiállítása Japán ellen, a védő kezezés miatt a harmadik percben került a kiállítás sorsára, ezzel megközelítette az uruguayi José Batista hatvankét másodperces rekordját, melyet az 1986-os tornán hozott össze a játékos.
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.