Belgium: A Brugge nyerte a rangadót – videóval

A belga bajnokság (Jupiler League) vasárnap délutáni szuper rangadóján a címvédő Club Brugge hazai környezetben 2-1 arányban felülmúlta a tavalyi harmadik helyezett Anderlecht együttesét, ezzel a táblázaton rögtön az első helyre ugrott, megelőzve az eddig száz százalékos vetélytársat.

(Fotó: Clubbe Brugge KV Twitter)

A házigazda már a harmadik percben magához ragadta a vezetést, amikor egy balról beérkező szögletet a 20 éves nigériai támadó Emmanuel Dennis bólintott védhetetlenül az Anderlecht kapujába. Negyedórával később egy gyors ellentámadás végén érkezett az egyenlítés: az idényben már 7 gólnál járó horvát Santini bejátszását Knowledge Musona kotorta be közelről. A szünetre azonban mégis a Brugge mehetett előnnyel, miután egy remek összjáték után Vormer átadását Hans Vanaken váltotta gólra. A második félidőben hiába valónak bizonyult az Anderlecht mezőnyfölénye, képtelenek voltak különösebben veszélyeztetni fiatal horvát Karlo Letica kapuját. Ezzel sikerült a címvédőnek visszavágnia a vendégeknek, akik a legutóbbi két találkozás alkalmával, a tavalyi szezonban legyőzték őket.

A Brugge a Bajnokok Ligája, az Anderlecht pedig az Európa-liga sorsolását várhatja tavalyi teljesítménye révén.

Club Brugge – Anderlecht (2-1)
Gólszerzők: Dennis (3.), Vanaken (43.) ill. Musona (19.)