A Monaco alelnöke elárulta, hogy mire költik a 320 millió eurós transzferbevételt!

Az AS Monaco 2017-ben bajnoki címet ünneplő csapatából gyakorlatilag csak a két öregfiú, Falcao és Subasic maradt a hercegségben, a csapat gerincét bő egy esztendő leforgása alatt több, mint félmilliárd euróért osztották szét Európa topklubjai között. Hogy mi történt a 320 millió eurós tiszta haszonnal? A klub alelnöke végre elárulta!

A nemzetközi médiatámadások nyomására kénytelen volt megszólalni a Monaco átigazolásokért felelős orosz származású alelnöke, Vadim Vasziljev a klub átigazolási politikáját illetően:

“Folyamatosan azt hallom, hogy a csapat túl fiatal, pedig az átlagéletkoruk messze magasabb, mint a bajnoki címet nyerő kereté. Sok játékost eladtunk, de sok pénzt be is fektettünk. Az előző két átigazolási időszakban többet költöttünk, mint a Paris Saint-Germain, a Marseille, és a Lyon együttvéve. Az én feladatom az, hogy megérezzem a piaci körülmények megváltozását, nem az, hogy utólag reagáljak rájuk.”

A Hercegségbeliek jobbára jutányos áron szerezték meg kiszemeltjeiket, kiknek jelentős része 25 éven aluli, tehát valószínűleg egy következő generáció alapjait készülnek lerakni.

“Sok fiatalt igazoltunk, de vannak köztük profik is, akik már most a felnőtt csapat segítségére lehetnek. Egy csapat felépítésénél több dologra is kell koncentrálnunk: a jelenlegi összeállítás is nagyon fontos, de terveznünk kell a következő öt évre is. A fiatalok olyan pluszt jelentenek, amire mindenképp érdemes odafigyelni.”

Odaszólt a kritikus-laikusoknak is:

“Ugyanazok vágják hozzá, hogy most három játékost elengedtünk, akik tavaly fel voltak háborodva, hogy Lemart és Fabinhót megtartottuk. Lemart tavaly az újságok szétszedték, és mindig ő kapta a legpocsékabb osztályzatokat. Most pedig azt mondják, hogy nem kellett volna eladnunk.”

Végül nyilatkozott a szóban forgó 320 millióról is:

“Hagyjuk már, hogy a Monaco egy nyerőgép! Amióta új irányvonalat vettünk, nem keresnek befektetők, de az sem igaz, hogy a tulajdonosok pénzt vesznek ki a csapatból. Minden eurót visszaforgatunk a játékosokba, az edzőközpontba, az operatív költségekbe, a dolgozókba és az edzőkbe, na meg a fiókcsapatunkba, a Cercle Brugge-be.”