Óriási Bayern-verést mutattak be Dárdaiék

Óriási bravúrt mutatott be Dárdai Pál csapata a Hertha BSC, mely azt követően, hogy a hétközi meccsen kikapott a Werder Bremen otthonában, a Bundesliga 6. fordulójának nyitómennyén legyőzte a Bayern Münchent. A rekordbajnok így már nem veretlen, a berliniek pontszámban is beérték a listavezetőt.

1. félidő: Fantasztikus hangulatban, 74000 néző előtt kezdtek a csapatok. A Bayern München labdabirtoklási fölénye hamar kirajzolódott, viszont a Hertha veszélyes ellentámadásokra volt képes. Boateng fejében az első negyedóra után ott volt a vezetés lehetősége, de a védő nem tudta az ajtó ablak helyzetet gólra váltani. A túloldalon aztán Kalou veszélyeztetett szintén fejjel, ekkor még Neuer hárított, viszont Boateng buta szabálytalansága révén a berliniek jutottak büntetőhöz, melyet Ibisevic magabiztosan értékesített (1:0). A Hertha abszolút meccsben volt, vezetése sem volt érdemtelen, ahogyan annak növelése sem a félidő előtt. Egy tetszetős akció végén Lazaro hozta helyzetbe Dudát, aki nem hibázott, közelről a léc alá bombázott (2:0).

2. félidő: A fordulást követően ahogyan arra számítani lehetett, hatalmas nyomás nehezedett Dárdai Pál csapatára. Mindössze tíz perc alatt 6 lövést láthattunk a rekordbajnoktól, és alig volt a labda a hazaiaknál, a gól azonban nem akart jönni. A pálya felbillent, az eredményjelző viszont a 65. percben is ugyanazt mutatta, mint a félidőben. Hiábavalóak voltak a cserék, valamint a lövések, a gólszerzéshez Gnabry és Wagner is közel állt, az utolsó tíz percre is kétgólos Hertha előnnyel fordultak a felek. Noha helyzet és kísérlet is akadt még, a Bayern nemhogy egyenlíteni, de szépíteni sem tudott annak ellenére, hogy 5:23 volt a kísérletek száma.

Győzelmével a Hertha BSC pontszámban beérte a listavezető Bayern Münchent, mely elszenvedte első bajnoki vereségét az új szezonban. Ritkán nullázzák le a rekordbajnokot, ez a mai nap egy ilyen volt. Góljával Duda a góllövőlista élére lépett, a hétvégi meccsek függvényében pedig a Dortmund, vagy a Werder Bremen nevével is kezdődhet majd a tabella. Dárdai Pál a mai meccsre nagyon összerakta csapatát, mely nem érdemtelenül nyerte meg ezt az összecsapást. A Hertha BSC kilenc év után győzte le újra a münchenieket…