Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
A bajnoki címen kívül szinte már az összes kérdésre megkaptuk a választ a Premier League utolsó fordulója előtt. Ennek ellenére egy kellemes utolsó délután várt az angol futball rajongói számára, az idény utolsó játéknapján.
A Manchester United ha nem is teljesen tartalékosan, de hat angollal (plusz egy skóttal, McTominay-jel) állt ki a Cardiff elleni derbire. A Cityt korábban egy sikertelen időszakában edzette a MU menedzsere Solskjaer. És bizony egyelőre hiába az egykori kiesés a walesiekkel, egyre több kritika éri a norvég szakembert a manchesteri munkája miatt is. Pedig sokkal inkább a vezetés és a tényleges menedzsment kudarcát jelentik, mintsem a bűnbak edző (és klublegenda) tragédiáját. A decemberben kirúgott José Mourinho önigazolásáról már nem is beszélve, minthogy ő is csak egy áldozat volt a United idei szenvedésében.
Ja, a Cardiff már biztos kiesőként hozta el a három pontot a pocsék hazaiaktól.
Manchester United – Cardiff 0:2 (0:1)
G.: – ill. Mendez-Laing (23.-bünetőből, 54.)
A Chelsea már egy héttel ezelőtt biztosította helyét a TOP4-ben, azaz a majdani EL-finálé végeredményétől függetlenül, bajnoki helyezés alapján kiharcolta a Bajnokok Ligája-szereplést az őszre. A lényegében távozóban lévő Eden Hazard (Real Madrid?) még csak a kezdőcsapatba sem került Maurizio Sarri döntése alapján. Brendan Rodgers Leicester-je remek második félszezont produkált, ígéretes a „Rókák” jövője jövőre.
Leicester – Chelsea 0:0 (0:0)
Nehézkesen indult a Palace idénye. A londoni kiscsapat végül összességében magabiztosan maradt benn, amihez Zahaék tehetsége is szükségeltetett, a szerencsén kívül. Batshuayi duplázni tudott, a humoros támadó alighanem bizonyítani szerette volna a hajrában is, hogy a világ legveszélyesebb támadói közé tartozik, még ha a szárnysegédjei messze el is maradnak tőle.
Crystal Palace – Bournemouth 3:3 (3:1)
G.: Batshuayi (24., 32.), Simpson (37.-öngól), van Aanholt (65.) Townsend (80.) ill. Lerma (45.), Ibe (56.), King (73.)
A Soton az elmúlt években többször is a kiesés rémétől volt fenyegetve az utolsó egy-két körben. A „Szentek” azonban most már korábban megúszták a relegációt, így egy igazi tétnélküli meccsen döntetleneztek a már réges-rég kiesett, és tökutolsó Huddersfielddel. A vendég Town jó ideig az utolsó tétmeccsét még február végén nyerte, a Wolverhampton ellenében.
Southampton – Huddersfield 1:1 (1:0)
G.: Redmond (41.), ill. Pritchard (55.)
Az utóbbi időben már-már megbokrosodott a Fulham. Pedig a londoniak már hetekkel ezelőtt „biztosították” a saját kiesésüket. Scott Parker csapata az előző három fordulóban egyaránt nyerni tudott, ám már alig bő tíz percet követően cudarul állt. Az újonc gárda búcsúja nem sikerült szépre a PL-től, lévén saját közönségük előtt a Craven Cottage-en sikerült kikapniuk attól a Newcastle Unitedtől, amelyet elképzelhető, hogy utolsó meccsén vezetett menedzserként Rafa Benítez. A BL-győztes spanyol trénert állítólag újra topklubok csábítják kispadjukra.
Fulham – Newcastle 0:3 (0:2)
G.: – ill. Shelvey (9.), Pérez (11.), Schar (61.)
A Watford az FA-kupa szereplése és remeklése (jövő héten döntő a Man. City ellen) mellett a bajnokságban is kiválóan szerepelt. A „Darazsak” a szezon végére azonban rendesen kiengedtek. Nevezett gárda utoljára április 2-án nyertek bajnokit hazai pályán, és bizony ma is a vereség volt a sorsuk a West Ham elleni középmezőnyös rangadón. A végeredménynek köszönhetően helyet cserélt a két gárda a tabella közepén: WHU felsőház, Watford alsóház.
Watford – West Ham 1:4 (0:2)
G.: Deulofeu (47.), ill. Noble (15., 80.-büntetőbő), Lanzini (39.), Arnautovic (71.)
A bajnokság végeredménye:
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.