NB I: meglepetéssel tért vissza a magyar bajnokság – videóval

Az OTP Bank Liga első fordulójában a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt NB II éllovasaként feljutó MTK fogadta hazai pályán az NB I címvédőjét, a Ferencvárost.

Hiába birtokolta valamivel többet a labdát az első félidőben a Ferencváros, mégis több lehetőséget tudott kialakítani az MTK. A 37. percben előnybe is kerültek a hazaiak, egy remek ellentámadás végén Gera talált be (1-0). A második játékrészben valamelyest rendezte a sorait az FTC, nem volt annyi lehetősége a “kék-fehéreknek” kontrákat vezetni, igaz egy védelmi hiba után Schön megduplázhatta volna az előnyt, de Dibusz védeni tudott. A Fradi előtt is adódtak helyzetek, az 59. percben Tokmac tudott egyenlíteni (1-1). Ezután mindkét csapat előtt volt lehetőség arra, hogy megszerezze a három pontot, de újabb gól már nem született, így döntetlennel indult az OTP Bank Liga 2020-21-es szezonja.

MTK Budapest – Ferencvárosi TC 1-1 (1-0)