PL: az Everton maradt hibátlan – videóval

A Manchester United mérkőzésének drámáját ugyan nem tudták überelni, de remek mérkőzést vívott egymással az angol bajnokságban (Premier League) harmadik fordulójában az eddig egyaránt hibátlan Crystal Palace és Everton együttese…

Két hatpontos csapat rangadóján az Everton házon kívül diadalmaskodott 2-1 arányban a Crystal Palace ellen. A “Kékek” már az első tíz perc végeztével magukhoz ragadták a vezetést, amikor egy sakk-mattig kijátszott helyzet végén az idénybeli harmadik meccsén már ötödik (!) alkalommal eredményes Dominic Calvert-Lewin lőtt a hálóba közelről. Erre még volt válasza a házigazdának, Townsend szögletét ugyanis Cheikhou Kouyate fejelte védhetetlenül Pickford ketrecébe a félidő derekánál. Tovább nyomott az Everton, melynek eredményeként még a szünet előtt visszavették az előnyt, miután a Ward kezezése utáni tizenegyest Richarlison magabiztosan értékesítette. A második játékrészben ugyan a londoniak többször is próbálkoztak az egyenlítéssel, újabb találat már nem született, így a papírformának megfelelően az Everton nyerte meg a harmadik meccsét, ezáltal Carlo Ancelotti csapata jelenleg egyedüliként vezeti a Premier League mezőnyét.

Crystal Palace – Everton 1-2 (1-2)
Gólszerzők: Kouyate (26.), ill. Calvert-Lewin (10.), Richarlison (40. – büntetőből)