Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
Ahogyan várható volt, nem bírt egymással Németország és Franciaország a kanadai világbajnokság első negyeddöntőjének rendes játékidejében.
Előrehozott finálénak is tekinthettük a péntek esti nyitányt, ami a negyeddöntőket illeti, hiszen Európa két legjobb csapata mérte össze erejét Montrealban. Hogy a gallok, vagy a németek erősebbek, nem tisztünk eldönteni, bár az első félidő alapján a Les Blues ált közelebb a győzelemhez, habár gól nem született ebben a negyvenöt percben, köszönhetően Nadine Angerernek. Az elnyűhetetlen cerberus köztudomású, hogy a világbajnokság után leteszi a kesztyűt, de még nincs itt az ideje. Remekül kezdtek a kékek, a németek pedig idegesebben játszottak a megszokottnál, sokszor olyan hibát vétettek, amelyet nem szoktunk meg Silvia Neid együttesétől, amelyben ezúttal is csak csereként kapott lehetőséget Marozsán Dzsenifer. Kapkodó, görcsös futball kontra szemre is tetszetős, gyors és kombinatív játék. Ez volt az első negyvenöt perc rövid krónikája. Silvia Neid a szünetben bevetette Marozsánt, ám csak nagy sokára, jobban mondva Necib káprázatos gólja után éledt fel a Nationalelf. Houra Pazar labdáját Kemme röviden fejelte ki, a Lyon futballistája pedig 26-ról kilőtte a jobb sarkot, Angerernek talán akkor lett volna esélye, ha egy kicsit magasabb. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, majd a hajrához közeledve átvette az irányítást a germán Hölgykoszorú, ami hat perccel a rendes játékidő vége előtt gyümölcsözött. Maier cselezgetett, beadása viszont Majri kezére pattant, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt nem éppen egyértelmű helyzetben. Mindenesetre Šasić értékesítette, így elhanyagolható előnyre tett szert a góllövőlistán a német lány. A kétszer tizenöt perces hosszabbítás sem hozott döntést, pedig előbb Thiney hagyott ki ordító ziccert, majd Hamraoui emelt alig fölé a tizenhatos előteréből. Maradt tehát az iksz. A lutri a németeknek kedvezett.
Angerer a pozitív, Lavogez a negatív hős
Nem lettünk volna egyik szakvezető helyében sem, hogy kijelöljük a rúgókat. Hogy a lefújás előtti percben megsérülő Marozsán lábában mennyire maradt benne az az apró sérülés nem tudjuk, de a magyar származású lány odaállt. Menjünk azonban sorjában. A germánok egyetlen lövője sem hibázott, míg a franciák Lavogez révén a döntő sorozatban bicsaklottak meg. Itt Behringer, Laudehr, Peter, Marozsán és Šasić magabiztosan rúgta a tizenegyeseket, ott Thiney, Abily, Necib és Renard volt biztos lábú ítéletvégrehajtó, Lavogezét pedig a térdével védte Angerer, aki így tovább növeli válogatott meccsei számát.
http://dai.ly/x2vlitg
Németország – Franciaország 1-1 (0-0, 1-1, 1-0) – tizenegyesekkel: 5-4
Montreal, 24.859 néző, vezette: Carol Anne Chenard (Marie Joséé Charbonneau, Suzanne Morisset – kanadaiak, Thalia Mitsi – görög)
Németország: Angerer – Maier, Krahn, Peter, Kemme – Gößling (Behringer, 79.), Leupolz – Laudehr, Mittag (Marozsán, a szünetben), Popp (Däbritz, 71.) – Šasić
Franciaország: Bouhaddi – Houara, Georges, Renard, Majri – Thomis (Lavogez, 69.), Henry, Abily, Necib – Delie (Hamraoui, 101.), Le Sommer
g.: Šasić (84., 11-esből) ill.: Necib (64.)
s.: Mittag (37.), Gößling (68.), Marozsán (69.), Leupolz (91.) ill.: Delie (55.), Georges (57.)
Továbbjutott: Németország.
A góllövőlista élmezőnye:
6 gólos: Celia Šasić (Németország)
5 gólos: Anja Mittag (Németország)
3 gólos: Ramona Bachmann, Fabiane Humm (mindkettő Svájc), Gaelle Enganamouit (Kamerun), Ada Hegerberg (Norvégia), Marie-Laure Delie, Eugenie Le Sommer (mindkettő Franciaország), Kyah Simon (Ausztrália)
Gavalovits Sándor
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.