VB-sorsolás: A magyar válogatott komoly, de nem lehetetlen küldetés előtt!

Az oroszországi Szentpétervárott rendezték a 2018-as orosz rendezésű labdarúgó-világbajnokság selejtezőinek csoportbeosztását. A magyarok elkerülték a legerősebb európai válogatottakat, de Portugália, és Svájc mellett nem lesz könnyű kiharcolni a továbbjutást. 

Kép forrása: eurosport.yahoo.com  Oliver Bierhoff igencsak kedvezett a sajátjainak, de mi sem panaszkodhatunk igazán.

Kép forrása: eurosport.yahoo.com
Oliver Bierhoff igencsak kedvezett a sajátjainak, de mi sem panaszkodhatunk igazán.

Magyar idő szerint 17:00-s kezdéssel útjára indult a legújabb futballshow, a 2018-as orosz világbajnokság selejtezőcsoportjainak sorsolása. A jeles eseményt ezúttal az orosz elnök Vlagyimir Putyin, és a FIFA svájci elnöke, Sepp Blatter nyitotta meg. Hogy a két férfi nemzetközi megítélését a korrupció szó kapcsolja össze, pusztán a véletlen műve lehet. De koncentráljunk a futballra: a magyar válogatott ezúttal a harmadik kalapban kapott helyet, így biztosan elkerülhettük többek között a svédeket, a lengyeleket, és a szerbeket is. Összesen hat kalapból sorsoltak az európai térségből, 52 nemzeti válogatott közül. A hat „kalap” így nézett ki eredetileg:

1.: Németország, Anglia, Spanyolország, Belgium, Hollandia, Portugália, Románia, Wales, Horvátország
2.:  Olaszország, Svájc, Csehország, Franciaország, Ausztria, Izland, Dánia, Szlovákia, Bosznia-Hercegovina
3.: Ukrajna, Skócia, Lengyelország, MAGYARORSZÁG, Svédország, Albánia, Észak-Írország, Szerbia, Görögország
4.: Törökország, Szlovénia, Izrael, Írország, Norvégia, Bulgária, Feröer-szigetek, Montenegró, Észtország
5.: Ciprus, Finnország, Lettország, Örményország, Fehéroroszország, Azerbajdzsán, Litvánia, Moldova, Macedónia
6.: Kazahsztán, Luxemburg, Liechtenstein, Grúzia, Málta, San Marino, Andorra

Az európai csoportok sorsolásánál az orosz válogatott támadó Aleksandar Kerzhakov, és a német válogatott menedzsere, a korábbi kiváló csatár, Oliver Bierhoff segédkezett. Összesen nyolc csoportot sorsoltak, A-tól I jelűig. Az első hat csoport (A-F) 6-6 válogatottat foglal magába, míg az utolsó kettő (H-I) 5-5 csapattal rajtol. A csoportkör során minden csapat kétszer játszik egymással, egyszer hazai pályán, egyszer idegenben. A csoportokból az első helyezettek automatikusan kijutnak a 2018-as világbajnokságra, míg a nyolc legjobb csoportmásodik oda-visszavágós rendszerben, újabb sorsolás után dönt a maradék négy kiadó helyről.

A csoport:
Hollandia
Franciaország
Svédország
Bulgária 
Fehéroroszország
Luxemburg

B csoport:
Portugália
Svájc
Magyarország
Feröer 
Lettország 
Andorra

C csoport:
Németország
Csehország
Észak-Írország
Norvégia
Azerbajdzsán 
San Marino

D csoport:
Wales
Ausztria
Szerbia
Írország
Moldova 
Grúzia

E csoport:
Románia
Dánia
Lengyelország
Montenegró
Örményország 
Kazahsztán

F csoport:
Anglia
Szlovákia
Skócia
Szlovénia
Litvánia 
Málta

G csoport:
Spanyolország
Olaszország
Albánia
Izrael
Macedónia 
Liechtenstein

H csoport:
Belgium
Bosznia
Görögország
Észtország
Ciprus

I csoport:  
Horvátország
Izland
Ukrajna
Törökország
Finnország 

A magyar válogatott Oliver Bierhoff kezébe került, s miután Andorrát, Lettországot, és Feröert már Aleksandar Kerzhakov kisorsolta a B jelű csoportba, az egykori olasz gólkirály, a Bernd Storck irányította csapatot sodorta a kétség kívül könnyű ellenfelek útjába. Majd ezután jött a feketeleves: Svájc, és Portugália került még a mieink mellé, amivel semmivel nem nőttek az esélyeink a kijutásra, igaz nem is vált lehetetlen küldetéssé a feladat, sőt. Igenis jó pozícióból várhatjuk a selejtezősorozatot. Ugyan badarság azt hinni, hogy a portugálok, és a svájciak szintjén áll válogatottunk, de a fiúk már nem egy alkalommal megmutatták, hogy összefogással, és nagyon lelkes, taktikus játékkal semmi sem lehetetlen. Bár a Cristiano Ronaldóval felálló portugál csapat ellen kevesebb eséllyel indulnak harcba a mieink, a svájci gépezet olykor komolyan akadozik, és ezt egy jó napot kifogó, harcos magyar válogatott könnyen kihasználhatja.

A legkönnyebbnek a H jelű csoport tűnik, míg az A csoportban, az ún. “Halálcsoportban”, igazi rangadók várnak egymásra: a francia, a holland, és a svéd válogatott is nagy harcot fog vívni az első két helyért, és jelen pillanatban nehéz megmondani, hogy melyik együttes is a legesélyesebb.

A csoportmeccsek időpontjai már korábban eldőltek, már csak a szövetségeken a sor, hogy egymással tárgyalóasztalhoz ülve eldöntsék a mérkőzések sorrendjét. Íme az időpontok:

2016. szeptember 4–6.
2016: október 6–8.
2016. október 9–11.
2016. november 11–13.
2017. március 24–26.
2017. június 9–11.
2017. augusztus 31.–szeptember 2
2017. szeptember 3–5.
2017. október 5–7.
2017. október 8–10.

Demmel László