A 2015-ös FIFA Klubvilágbajnokság fináléjában az FC Barcelona, s az argentin River Plate csapott össze. Újra pályán volt együtt, s tündökölt az MSN, a katalán csapat pedig be is húzta története harmadik klubvilágbajnoki címét, mellyel immáron egyedüli rekordernek számít. Messi harmadik fináléját játszotta, s továbbra is mindegyik döntőn eredményes tudott lenni.
River Plate – FC Barcelona 0-3 (0-1)
Helyszín: Nemzetközi Stadion: 72300 néző; Vezette: A. Faghani (iráni)
Gólszerzők: – ill. Messi (36.), Suarez (50., 68.)
Sárga: Kranevitter (10.), Ponzio (32.) ill. Jordi Alba (16.), Rakitic (43.), Neymar (61.), Sergi Roberto (72.)
Kiállítás: – ill. –
River Plate: Barovero – Mercado, Maidana, Alvarez, Vangioni – Kranevitter, Sanchez, Viudez (Driussi 56.), Ponzio (Gonzalez 46.) – Mora (Martinez 46.), Alario. Vezetőedző: Marcelo Gallardo
Barcelona: Bravo – Jordi Alba, Mascherano (Vermaelen 81.), Pique, Dani Alves – Iniesta, Busquets, Rakitic (Sergi Roberto 67.) – Neymar (Mathieu 89.), Messi, Suarez. Vezetőedző: Luis Enrique
1. félidő: Szervezett letámadással és zavaró játékkal kezdte a találkozót a River Plate, mely ahogyan teltek a percek, úgy szorult hátrébb, a katalánok egyre inkább ellenfelükre erőltették akaratukat. Az iráni játékvezető határozottnak bizonyult, sárga lapok felmutatásával igyekezett elejét venni a későbbi durvaságoknak. Mascherano és Messi számára pikáns volt a mérkőzés, hiszen egy hazájuk béli együttes ellen léptek pályára, előbbi esetében pedig nevelőegyüttesről van szó a River Plate személyében. A 11. minutumban csakis Barovero védésén múlott, hogy Messi nem szerezte meg a vezetést a katalánok számára, a kapuvédő bravúrosan ért le a sarokhoz. A River játékosai helyenként igen keményen és szurkálódva próbálták elvenni a Barca támadóinak kedvét, Neymar kapta a legtöbbet, próbálták kibillentei lelki egyensúlyából több-kevesebb sikerrel. Az argentin klub kevés alkalommal jutott el Bravo kapujáig, s nem igazán tudtak veszélyes lövési kísérletet felmutatni. Ellenben a túloldalon ficánkolt az MSN hármasa, bő fél óra elteltével Messi veszélyeztetett szabadrúgásból, majd a 36. percben a hálót is megrezgette az argentin, egy zseniális összjátékot követően, melyet Neymárral játszottak le.
Az első játékrész hajrájában Suarez duplázhatta volna meg az előnyt, ám Messi átadását követően lövése nem talált kaput jó helyzetben. Összességében a River megnehezítette a katalánok dolgát, a Barca nem igazán tudta saját játékát játszani, érvényesíteni.
2. félidő: A River a félidőben két cserét eszközölt, a csapat pedig a hátrány tudatában támadóbb szellemben futott ki a gyepre, ezt pedig gyorsan kihasználta a Barca, Suarez kapott remek kiugratást, s lőtt Barovero lába között a kapuba. Kapusgólként is aposztrofálható az eseménysor. Pár perccel később Messi duplázhatott volna, érezhető volt, hogy megbontott taktikájával és védelmével a River akár egy nagy pofonba is beleszaladhat. Helyzet után helyzet, az egyik River védő a gólvonalról mentve akadályozta meg a harmadik katalán gólt. Az argentinok védelme kezdett emlékeztetni egy kisebb átjáróházra az 57. percben előbb Messi, majd Suarez is kihagyott egy ziccert. Az eredményjelzőn akár 0-6 is áthalott volna az eredményjelzőn. Ezt követően némileg kezdett eldurvulni a mérkőzés, a River úgy döntött, nem feltétlenül a focit helyezi előtérbe. Érdekesség, hogy az argentinok a brazil Neymart igencsak faragták, míg Messi gyakorlatilag rúgást, faultot sem kapott “sajátjaitól”.
A 68. percben aztán végleg eldőlt a meccs, Neymar második gólpasszát adta, Suarez pedig duplázni tudott ,s ezzel két meccsen öt gólossá lépett elő, s a torna gólkirálya lett. A 84. percben aztán közel állt a szépítéshez a River, Bravo azonban kapufára tolta a lövést. Több gól nem született, harsant a hármas bírói sípszó, s kezdődhetett a katalán örömünnep.
A nap folyamán oldalunkon további cikkeket olvashattok majd a tornáról, megnézhetitek a gólokat, lesz statisztikai összegző és rekordokról is szót ejtünk.
Őszi Ádám