Ezért megy ilyen rosszul Depay-nak?

Érdekes írás látott napvilágot az ESPN-en, ami Memphis Depay-al és az ő gyenge formájával foglalkozik.

Kép: huffingtonpost.co.uk

Kép: huffingtonpost.co.uk

A 21 éves Memphis Depay 25 millió fontért érkezett a Manchester Unitedhez a PSV Eindhovenből a nyáron, de árának egyelőre csak a töredékét hálálta meg jó játékkal.

Sokan felhozzák a holland támadóval kapcsolatban, hogy fejben talán nem a legjobban kezeli a kialakult helyzetet – elég nagy a mellénye és inkább a pályán kívül viselkedik sztárként, ami nem jó.

Az okokról viszont egy erőnléti edző is nyilatkozott, aki szerint ezeken túl más dolgok is közre játszanak Depay gyengélkedésében. Raymond Verheijen korábban a holland válogatottnál dolgozott együtt Depay-jal és szerinte nem csak a játékos hibája, ez az állapot.

Véleményét a Daly Express-nek bővebben is kifejtette:

“Csak képzeld el, hogy egy futópadon nagyjából 5 mérföld/órás sebességgel futsz 30 percig és elfáradsz. A következő héten aztán ugyanezen a futópadon futsz, de már 10 mérföld/órás sebességgel. Nő a tempó.”

“Mi történik 30 perc után? Nos, az a fél óra lerövidül, hiszen ha 5 mérföld/órával ment a 30 perces futás, akkor 10 mérföld/óránál már a 15-20 perc is elég lehet a kifáradáshoz. Ha nő a tempó hamarabb fáradsz el.”

“Ez egy nagyon könnyen kimutatható összefüggés a sebesség és a terhelés időtartama között. (…) Ő elment a PSV-től a Manchester Unitedhez, ami egyértelműen a játék sebességének a növekedését jelentette. A tempó és az edzések, meccsek gyakorisága a Premier League-ben sokkal nagyobb, mint Hollandiában. Memphis Depay számára a futópad most túl nagy tempót diktál.”

“Ez azt jelenti, hogy ideiglenesen le kéne csökkenteni számára a tempót. Kevesebb edzés, kevesebb pályán töltött perc, ami segítene a testének alkalmazkodni a nagyobb megterheléshez. Amint egyszer felvette a ritmust, idővel lehet növelni az edzések és a meccsek számát is, amíg utol nem éri a csapat többi tagjának a szintjét. Hónapok múlva a szervezete elég erős lesz ahhoz, hogy megfeleljen a Premier League színvonalának.”

“Ami Depay-jal történt, az tipikus példája a fiatal játékosok kiégésének a nagy bajnokságokban. A gyerekeket bedobják a mély vízbe, kimerülnek, romlik a teljesítményük és jönnek a sérülések is.” – zárta a holland erőnléti edző.

Arról nem esett szó, hogy pontosan miért csak Depay szenved ilyen problémákkal a holland játékosok közül, holott sokan egyből fel tudják venni a harcot az elitligákban. És ha igaza van, akkor az MU edzői stábja mégis milyen munkát végez? Hogy nem vették ezt észre?

A választ nyilván csak az érintettek tudják.

Baranyai Balázs