Inter: Változások küszöbén – csapatértékelő

Az utóbbi időben rengeteg írtunk nektek csapatok féléves értékeléséről  és ezt a sorozatot nem zárjuk le. Még hátra van az olasz ligából egy hatalmasság. Aki ugyan az elmúlt években finoman szólva sem muzsikált jól, ám nyártól kaptak egy új alaphangot, amire bizony fel lehet építeni egy szimfóniát.

Értékelő cikksorozatunk további részeiért KATT:
Góllövőlista és (gólpasszok)

Másodosztály helyzetkép
Statisztikák, legek és érdekességek

inter

Nincs több kertelés. A Juventus ,a Roma, a Milan és a Napoli után jöjjön az utolsó nagyágyú is a Serie A-ból, az Inter. Nem kell nagyon ecsetelni mi történt azzal az Interrel, aki elverte egész Európát 2010-ben. Az idős túlfizetett sztárok konkrétan csőd szélére vitték az egyesületet és szépen lassan, széthullott az a győztes csapat. Évről-évre egyre “érdekesebb” teljesítményt láthattunk a gárdától, ám már tavaly ott birizgáltak a dobogó közelében. És úgy tűnt, hogy idén nyártól már a dobogós helyekért fognak harcba szállni.

Nyár:

Forradalmi változásokon esett át a gárda a legmelegebb évszak alatt, aminek a legfőbb oka, hogy új vezetősége lett a csapatnak. Máshogy kifejezve: pénz állt a házhoz. Mégpedig a mostanság sokat szapult, kínai tőke. Az úgynevezett Sunning csoport állt be a milánói csapat mögé és sikerült eléggé fel “PIMP”-ni  a keretet. Nagy vonalakban vegyük át kik is érkeztek: Eder Banega, Joao Mario, Gabriel Barbosa, Antonio Candreva. Nem kell említeni, hogy igencsak hangzatos nevek ők. Hirtelen a csapat összértéke is megugrotta a háromszázmillió eurót. Ki is jelentették a médiában, hogy a keret alapján már bajnokesélyes lehet az együttes. Ám a vezetőségben nem érezték azt, hogy Roberto Mancini személye megfelelő lenne azokhoz a célokhoz, amiket kitűztek a csapat elé. Mégpedig a BL helyek egyikének eléréséhez.  Ezért a bajnoki rajt előtt egy héttel (!!!) kivágták a pozíciójából és leültették a korábbi Ajax edzőt, Frank de Boert.

A szezon so far:

Mit is lehet mondani.. okos ötlet volt egy új tréner kinevezése az együtteshez a rajt előtt kicsivel? Nos megadjuk rá a választ az Inter eredményeivel: történt, hogy az első fordulóban rögtön vereséggel indított a csapat. A Chievo fricskázta meg a milánói együttest. Majd jött egy semmilyen döntetlen a Palermo ellen. Ezt követően azonban úgy tűnt, hogy beindult a szekér. Zsinórban három győzelmet aratott a gárda, köztük egy Juventus elleni hazai sikerrel (hátrányból fordítva). Az Inter szurkolók már elkezdtek fellélegezni. Ám hamar belefutottak az újabb pofonokba: Cagliari, Atalanta,Sampdoria. Tőlük kaptak ki. Igaz, közte volt egy Torino elleni siker, ám a Samp fiaskót Frank de Boer is megemlegette. Ugyanis az állásába került. Két hónap. Két hónapot  töltött együtt a kerettel és mennie kellett. Meg is lehetett érteni a vezetőség bizalomvesztését. Hiszen a gárda a 12. Helyen tanyázott. A játék silány és kilátástalan volt. Az öltözőben lázongások mentek a holland tréner ellen és bizonyos játékosoknak voltak magánéletbeli gondjai is (Icardi könyv).  Szinte semmit sem sikerült megvalósítani abból, amit a szurkolók és az Inter igazgatói vártak volna az “új” futball filozófiát magával hozó Franktól. Ráadásul a klub méregdrágáért (harmincmillió euró)  vett csatára, a brazil Gabriel Barbosa  alig tizenhat percet játszott. A hírhedt Miranda- Murillo belső védő kettős becsődölt mérkőzésről-mérkőzésre. Kondogbia, Brozovic és Felipe Melo egyáltalán nem játszott, míg a többiek mélyen játéktudásuk alatt. Ergo nagy slamasztikába került  a gárda. Persze ilyenkor mentek az egymásra mutogatások, de itt a klub meg is válaszolta a legelején feltett kérdésünket. Nem, nem jó dolog egy héttel a bajnoki rajt előtt edzőt váltani. Főleg nem úgy, hogy nem ő alakította a játékos keretet, ráadásul nem beszélte az olasz nyelvet. Mindenesetre megtörtént a váltás. Illetve előbb egy helyettesítő érkezett a csapathoz. Majd megérkezett Stefano Pioli. Az egykori Lazio tréner. Mit vártak el tőle? Nem sok mindent. Csak azt, hogy stabilizálja a csapatot. És ez sikerült ? Beszéljenek az eredmények újfent: szóval kezdte a karriert egy milánói derbivel. Amit az utolsó percben tudtak x-re menteni. Ám ez akkor igencsak nagy siker volt.  Majd következett két totálisan ellentétes találkozó. Előbb a Fiorentina ellen mérkőzött meg a csapat és nagyszerű játékot mutatva verték meg Sousa mester fiait, majd jött a Napoli és olyan szinten darálták be Pioli tanítványait, hogy nem volt szép dolog nézni. Aztán elindult valami, valami amit úgy hívnak, hogy “jó forma”. Zsinórban négy mérkőzést nyert meg az Inter. Ilyet pedig nem mostanában látott a csapat a szurkolója. Mindenképpen fejlődött a gárda az év elejéhez képest. Jelenleg a hetedik helyen állnak.

Összegezve: Borzalmas szezonkezdet után úgy tűnik a csapat kezdi megtalálni az igazi identitását. Kérdés azonban még mindig adott: el tudják érni a BL helyeket? Be tudják érni a Juve-Napoli- Roma hármasát? Talán ebben a szezonban nem is, de a jövőre nagy erőssége lehet az Inter a Serie A-nak, ilyen anyagi háttérrel.

Névtelen

Szerző: Borbély Szabolcs