Feléhez érkezett a Jet-Sol Liga alapszakasza, és a számok segítségével igyekeztünk felmérni reális-e a jelenlegi állás.
A statisztika olyan, mint a bikini. sokat megmutat, de a lényeget eltakarja. Nos, ha megnézzük a női bajnokság számait, bizony hatványozottan igaz a fenti megállapítás. Egyrészt a gólok számát megnézve, másrészt a percekre elosztott átlagokat.
Az előző részben elkezdett statisztikai mutatókat folytatva megnéztük, hogyan alakultak a hazai, illetve az idegenbeli teljesítmények, hogyan oszlottak el negyedórás periódusokban a gólok, illetve miként festene a táblázat ha az első, valamint a második félidőt külön választjuk. De egy táblázatot szenteltünk annak is, hogy a góllövőlista élmezőnyét alkotó játékosok közül ki milyen sorozatot épített.
Elsőként a pályaválasztóként lejátszott összecsapásokat vizsgáltuk, és érdekes adatokat kaptunk. Az talán nem meglepetés, hogy az MTK odahaza még nem kapott ki, sőt hibátlan. Az viszont érdekes lehet, hogy a Ferencváros „csak” a hetedik, igaz Dörnyei Balázs együttese mindössze két bajnokit játszott hazai pályán a hétből, és egyet nyert meg. Az újonc Dorognak sem feltétlenül jelent abszolút hazai pályát a Buzánszky stadion. A piros-feketék háromból csak egyszer tudtak saját közönségük előtt nyerni. A legrosszabb e tekintetben a Szeged és a Femina. Utóbbi ugyan egy győzelmet szerzett, de azt is adminisztratív úton. A Szeged ellenben egy döntetlennek örülhetett saját pályáján. A gólokat tekintve is az MTK viszi a prímet, Pádár Anitáék hazai közönség előtt tizennégyet lőttek, egyet sem kaptak.
Idegenben viszont a Ferencváros emelkedik ki a mezőnyből. Száz százalékos mérleggel vezetik ezt a tabellát. Ami a címvédőt illeti, itt is hibátlan Medgyes Péter együttese, ámde míg a hazai pályán az élre tudott kerülni, idegenben a harmadik helyre jó a csapat. A Dorog is mintha felszabadultabban futballozna, ha elhagyja a város határát. Ezt bizonyítja második helyük. Az Újpest és a Szeged ellenben nem a legjobb előjelekkel lép pályára a riválisok otthonában, mindkét csapat pont nélkül tért haza idegenbeli bajnokijukról, és gólban sem dúskálnak. Egy-egy gólt tudtak szerezni mindössze. Ami hazai környezetben a Feminánál megjegyezhető, az a Viktóriánál idegenben. Jelesül, hogy a három vereségéből egyet adminisztratív úton jegyezhetünk be a vasiakhoz. Éppen a palotaiak otthonában nem tudott játszani a szombathelyi csapat. A gólok tekintetében is a Fradi állna az élen, miután 22 lőtt gólra hárommal válaszoltak az ellenfelek.
És akkor két olyan táblázat, amely inkább csak a játék kedvéért készült el. Hogyan festene a bajnokság, ha az első félidő után lefújták volna a találkozókat, illetve ha csak a második játékrész eredményeit vennénk számításba. Itt a Ferencváros és az MTK osztozna az első két helyen. Az első félidőben a Ferencváros uralja a mezőnyt, viszont szünet után a címvédő kék-fehérek szerepelnek jobban. A Dorog mindkét táblázaton a negyedik. Érdemes megjegyezni az Astra teljesítményét. Dombó János tanítványai mindkét félidőben éppen annyi pontot szereztek, amely a harmadik helyre jogosítja fel őket. A Szeged itt is, ott is sereghajtó.
A sorozatokat tekintve a gólszerzőket vettük górcső alá. Ebben az összevetésben Pádár Anita abszolút kiemelkedik, hiszen valamennyi mérkőzésén betalált, őt követi Mosdóczi Evelin, a Ferencváros szélsője, illetve a Zágor Bernadett, Telek-Sümegi Éva duó, a sort Ujvári Izabella zárja.
Ami a gólok meccseken belüli eloszlását illeti, az utolsó negyedóra viszi a prímet. A 121 találatból harminckettő is a hetvenhat és a kilencvenedik percben, vagy a ráadásban esett. A legkevesebb – 13 gól – a második és harmadik negyedórában született. Még egy érdekesség: A Femina mindhárom találata – leszámítva ugye a Viktória elleni hármat – a nyolcvanadik perc után született.
Gavalovits Sándor