Lezárultak a találgatások…
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Gulácsiék is győzelemmel kezdtek.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
A Barcelona szombat este megnyerte 3 napon belül a második El Clásicót is, amivel könnyen lehet, hogy be is biztosították a bajnoki címüket. Bár még sok van hátra, az ősi riválissal szemben 12 pontra nőtt az előny, ami behozhatatlannak tűnik, és az is elég valószínűtlen, hogy az Atleticó Madrid 7 pontos hátrányból utoléri őket. Na de, hogyan is diadalmaskodtak ismét?
Kezdők:
Különösebb meglepetés nem volt, Courtois visszakerült a kapuba Navas helyett, míg Bale kapott lehetőséget Vázquez helyett, ami egy valamivel támadóbb Madridot vetített előre.
Valverde ezúttal kivette Semedót, akit megforgatott párszor Vinicius néhány nappal ezelőtt, ezzel Robertót tolta hátra, míg Arthur foglalta el a spanyol helyét a középpályán. Kisebb meglepetés talán az volt, hogy Umtiti nem került vissza a kezdőbe, de Lenglet jól teljesített hétközben, így ez is indokolható volt.
Intenzív kezdés
Mindkét csapat meglehetősen nagy tempóban kezdte a mérkőzést, és próbált letámadásával zavart okozni már az ellenfél kapuja előtt. A madridiak gyakorlatilag az egész pályán egy az egyben védekeztek, de Ter Stegent nem támadták meg, a német kapus ugyanis remekül bánik a labdával, így elég nehéz zavarba hozni.
Megfigyelhető, hogy Carvajal is mennyire magasan helyezkedik, ezzel azért vállalt némi kockázatot Solari, hiszen ez azt jelentette, hogy Dembélé, Suárez és Messi ott maradt a védőkkel, valamint Casemiróval, viszont ez a mérkőzés elején nem jelentett problémát a hazaiaknak.
Sőt, labdaszerzés utáni gyors kontrával inkább ők voltak veszélyesek, az egyik hasonló helyzet után indult meg Kroos, akit csak a tizenhatos előtt nem sokkal sikerült felrúgni.
A Barcelona sem maradt adós a letámadással, ők is igyekeztek minél feljebb labdát szerezni.
Ennek az eredménye lett egy Suárez helyzet, aki csak egy picit kapott hosszú labdát Messitől, ezért nem tudta befejezni – illetve Varane remek keresztezése miatt. Az első képen láthatjuk, hogy Casemiro kap egy igen kockázatos passzt Ramostól, amit nem is tud pontosan továbbítani, utána pedig a Messire kilépő Ramos mögötti területet azonnal futja is meg Suárez.
Mit talált ki Solari?
A kezdeti adok-kapok után picit lenyugodtak a csapatok és egy valamivel csendesebb mederben csordogált tovább a mérkőzés. A fő kérdés nyilvánvalóan az volt, hogy mit tud Solari húzni a hétközi vereséghez képest, ami a saját csapata felé billentheti a mérleg nyelvét. A terv az volt, hogy a támadóhármas állandó helycseréivel próbálják megzavarni a vendég védőket, akiknek így pár percenként teljesen más típusú játékossal szemben kellett védekezniük. A legnagyobb munkát Benzema végezte, aki a pálya tényleg minden pontján feltűnt, nem csak a szélen, hanem mélyen visszalépett a vonalak közé is.
Ebből sikerült is helyzetet kialakítani a madridiaknak, de a pontossággal ismételten voltak problémák. Az első képen hiába indul be remekül Bale, hosszú labdát kap Viniciustól, ezért nem tudták lövéssel befejezni a támadást. A második képen azt láthatjuk, hogy Benzema a vonalak közé lép vissza, és azzal, hogy Rakitic későn ér oda Reguilónra, meg is tudja kapni a labdát, azonban nem tudott eredményes lenni.
A következő két képen a Real Madrid első igazán komoly helyzetét láthatjuk, a pálya szélén sikerül becsapdázni a Barcát, és Benzema Viniciusszal együtt indulhat, a brazil szélső be is tört a tizenhatoson belülre, de végül úgy gurított vissza Benzemának, hogy ő nem tudott egyből lőni. Azután Modric még majdnem betalált, azonban az első képen elcsúszó Piqué visszaért és hatalmas blokkot mutatott be.
Mit változtatott Valverde?
Hát nem sokat. Nem is volt rákényszerítve mondjuk, de annyi megfigyelhető volt, hogy Viniciusra jobban figyeltek, Rakitic sokszor segített be Robertónak, hogy ráduplázzanak az ifjú brazilra. Ha már Rakitic, a horvát középpályás hatalmasat játszott, védekezésben és támadásban is egyaránt hozzátette a magáét. Ami a támadójátékot illeti, gyakorlatilag jobbszélsőként helyezkedett, ezzel teret nyitva leginkább Messinek a pálya közepén, valamint kereste az összjátékot vele és Robertóval.
Térjünk is rá a gólra. A jobb oldalra átvitte a játékot a Barca, a Real pedig picit elcsúszott, így Ramos lépett ki (utólag könnyen okos az ember, de elég feleslegesen), hogy aztán a mögötte felszabaduló területbe azonnal induljon be Rakitic. Ez látható a lenti képen, a helyzetet pedig meseszépen értékesítette a horvát középpályás. Az igazi hiba nem is Ramosé, hanem Casemiróé, aki nem olvasta megfelelően a szituációt, neki kellett volna ilyenkor Ramos mögött biztosítani.
Nem sokkal később egyébként kialakult egy kísértetiesen hasonló helyzet, viszont ekkor Casemiro jól helyezkedett.
Ezen kívül pedig persze Dembélé középre húzódásával igyekeztek Albának területet teremteni. Ő jobban is élt ezen a mérkőzésen, hiszen Bale nem zárt vissza olyan fegyelmezetten – és olyan mélyen, ami nyilván taktikai utasítás volt -, mint Vázquez. A lenti kép már a második félidőben készült, abból kis híján gólt is kaptak a madridiak.
Amikor a Real védekezése jól működött, akkor a Barca elég nehezen ment át rajtuk. Lent látható, hogy 4-1-4-1-es hadrendbe rendeződnek vissza, ezzel biztosítva a vonalak közti területet is.
Ha viszont Bale nem ért vissza időben, akkor Modric húzódott ki jobbra, és Casemiro egy kicsivel feljebb, ezzel egy 4-4-2-t kialakítva.
A Barcelona ezzel szemben a már jól bevált szokásos 4-4-2-jét alkalmazta saját térfelén, ahol ahogy már említettem, Rakitic húzódott ki jobbra.
Problémájuk akkor adódhatott a katalánoknak, ha a védelem nem követte a középpályát megfelelően, ekkor túl hosszú lett a csapat, amiből a Real profitálhatott. Igaz, ez csak egyszer fordult elő, alapvetően fegyelmezetten és összehangoltan védekeztek a vendégek.
A gól után
A meccs hátralevő része besűríthető ide, a Madrid ismételten feljebb lépett, azonban nem tudtak magasan labdát szerezni. Arra mindenesetre jók voltak, hogy felívelt labdákra kényszerítsék az ellenfelet, a légi párbajokat pedig az esetek többségében megnyerték. Elég jól kirajzolódik, hogy az egész pályán kialakultak a párharcok.
A fővárosiak két szélsővédője igyekezett többet segíteni a támadásokat – főleg Reguilón -, az első félidő végén már a tizenhatoson belül fejelgettek.
Asensio behozatalával költözött némi élet a hazaiak széljátékába, a spanyol válogatott játékos gyakran átjött a bal oldalra, ezzel túltöltve azt (overloadot alakítottak ki). Nem is voltak veszélytelenek, a befejezés azonban végig hibádzott.
Na persze ez nem volt kockázatmentes, a Barcelona előtt ugyanis így egyre nagyobb terület nyílt meg. A mérkőzés vége felé simán beállíthatták volna ismételten a 3-0-ás végeredményt, de ezúttal nem voltak olyan könyörtelenek, mint múlt szerdán.
Konklúzió
A Real becsületesen küzdött, megpróbált mindent, de jelenleg van ekkora különbség a két csapat közt. A BL-ben még lehet javítani, bár egy jól szervezett európai nagy csapat (Manchester City, Bayern München, Juventus kaliber) vélhetően túl nagy falat lenne nekik.
A Barca ezzel szemben gyakorlatilag bebiztosította az újabb bajnoki címet, így nyugodtan koncentrálhatnak ők is a BL-re. A bajnokságban még egy Atleticó elleni rangadójuk van hazai pályán, valamint a spanyol kupa döntő május végén, idén akár nagyot alakíthatnak Európában is.
Két izgalmas találkozóval kezdett az E-csoport négy csapata, de gólszerzéssel adódtak problémák.
Az Immobile-Haaland csatárrangadó döntetlenre végződött, csapatszinten viszont egyértelműen az olaszok voltak jobbak.
Az emberelőny ellenére is kijött a minőségbeli különbség.
Duplával nyitott a nagy visszatérő…
Ronald Koeman nem hazudott, valóban erős kezdővel várja a zöld-fehéreket.
“Ha szervezetten játszunk, akkor nem elképzelhetetlen a pontszerzés…”
Kiszorult a kezdőből, így máshol próbálna szerencsét.
Brutális csapattal fogadja a Barcelona a Ferencvárost.
Egyáltalán nem tűnik tartalékosnak a Barca az előjelek alapján…
Hétfő este a Barca stadionjában tréningezett a magyar bajnok…
Pedig a győzelemre is volt esélyük emberhátrányban…
37 évesen is a klub egyik meghatározó alakja.