BL-selejtezők: magabiztosan jutott tovább a Ferencváros – videóval

A svéd bajnok hiába adott ki mindent magából, az előzetes esélylatolgatásoknak megfelelően kijött a csapatok közti különbség.

Esélyeshez méltóan kezdte a meccset a Fradi, a “zöld-fehérek” többet birtokolták a labdát és több lehetőséget dolgoztak ki, mint a svédek. Mindez a 33. percben érett góllá, Tokmac távoli lövése kötött ki a kapuban (1-0). A második félidőben felszívták magukat a svédek, bátrabban és jobban játszottak, mint az első játékrészben, igaz ekkor is a Ferencváros kontrollálta a mérkőzést. A 62. percben egy remek kiugratás után ismét Tokmac volt eredményes (2-0). Ezután is irányítása alatt tartotta a találkozót az FTC, a végén még Varga is betalálhatott volna, míg a Djurgarden nem jelentett igazi veszélyt Dibusz kapujára, így a Ferencváros készülhet a következő körre, ahol a Celtic-kel találkoznak Rebrov fiai, Skóciában.

Ferencvárosi TC – Djurgarden 2-0 (1-0)
Gólszerző: Tokmac (33., 62.), ill.