NL: egy gól döntött a holland-lengyel találkozón – videóval

Ronald Koeman távozása meg sem látszódott Hollandia játékán, a hazaiak magabiztosan futballoztak, és egy gól elég volt nekik ahhoz, hogy legyőzzék a legnagyobb sztárját nélkülöző Lengyelországot.

Az első félidőben szinte felborult a pálya. A hollandok sokat birtokolták a labdát és lövésekig is eljutottak, de a Szczesny-nek csak egyszer kellett védenie. A lengyelek próbáltak ellentámadásokat vezetni, de ezeket kevésszer tudták végigvinni. A második játékrészben sem változott a játék képe, a hollandok még nagyobb nyomást helyeztek a vendégekre. Ennek a 61. percben meg is lett az eredménye, Bergwijn fejezett be egy szép támadást (1-0). A lengyelek ezután sem tudtak ritmust váltani, hiába próbálkoztak cserékkel. A hollandok továbbra is uralták a játékot, jól tartották a labdát, így megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Hollandia – Lengyelország 1-0 (0-0)
Gólszerző: Bergwijn (61.), ill.