Ukrán Kupa: három gól és két kiállítás a Dinamo Kijev – Sahtar Donyeck rangadón – videóval

Rangadóhoz méltó, elképesztően fordulatos mérkőzést vívott egymással a két sztárcsapat az ukrán kupában.

A szurkolók remek hangulatot teremtettek a stadionban, a játékosok ennek megfelelő hozzáállással léptek pályára az ukrán derbin. A mérkőzésen a Dinamo Kijev akarata érvényesült, többször veszélyeztették a Sahtar Donyeck kapuját, de a vendégek is eljutottak lehetőségekig. A 22. percben Sydorchuk bombagóljával megszerezték a vezetést a kijeviek (1-0). Ezután megpróbálta többet birtokolni a labdát a Sahtar, és a nyomás előbb emberelőnnyé, majd góllá érett. A 90. percben Shepelevet kiállították, és az emberelőnyt kihasználta a Sahtar, a ráadás perceiben egy szöglet után Stepanenko talált be (1-1). A hosszabbítás elején a pár perce még gólt szerző Stepanenko is a kiállítás sorsára jutott. A hosszabbításban csak a Dinamo Kijev próbálkozott kapura lövéssel. A 109. percben Popov érkezett tökéletes ütemben egy szögletre, és a kapuba fejelte a labdát (2-1). A Dinamo Kijev egy elképesztően fordulatos meccsen múlta felül a Sahtar Donyeck csapatát, így a Dinamo jutott a legjobb nyolc közé az ukrán kupában.

Dinamo Kijev – Sahtar Donyeck 2-1 (1-0)
NSC Olimpiai Stadion; Vezette: Kopievsky
Gólszerzők: Sydorchuk (22.), Popov (109.), ill. Stepanenko (90.)
Sárga: Mykolenko (71.), Kedziora (74.), Sydorchuk (90.), De Pena (118.), Shabanov (120.), ill. Stepanenko (10.), Kovalenko (32.), Dentinho (109.), Taison (120.)
Kiállítás: Shepelev (90.), ill. Stepanenko (94.)